Chci prodat nemovitost! Jaký je postup prodeje?

Vlastníte dům, byt, chatu, pozemek nebo jinou nemovitost a máte v úmyslu ji prodat? Jestliže nejste v prodeji realit zběhlí, svěřte celý proces do rukou kvalitní realitní kanceláře. Zajímá vás, jak takový prodej probíhá, co všechno zahrnuje, a co je nutné zajistit? Pak čtěte dál!

Prvním krokem k prodeji své nemovitosti je určitě osobní konzultace v jedné z kvalitních realitních kanceláří. Stačí se telefonicky nebo emailem objednat na schůzku s realitním makléřem, který po zjištění stavu nemovitosti a vašich požadavků připraví návrh prodejní strategie a provede odhad ceny nemovitosti, za kterou se daný objekt bude prodávat. Většina realitních kanceláří tyto služby nabízí zcela zdarma.

Další fáze se soustředí na prodej bytu, domu či jiné vaší reality. Zhotovují se profesionální fotografie, nemovitost se přeměřuje pro zhotovení půdorysu i 3D vizualizace, prověří se právní stav nemovitosti a proběhne uzavření zprostředkovatelské smlouvy. Některé realitní kanceláře v této fázi nabízí také homestaging, tedy úpravu a zatraktivnění nemovitostí, vyklízení či stěhování, reklamní označení nemovitosti či zajištění průkazu energetické náročnosti reality.

Jestliže si vyberete kvalitní realitní kancelář, začne se v další fázi aktivně cíleně zaměřovat na prodej vaší nemovitosti. Inzerce probíhá nejčastěji na realitních serverech, sociálních sítích nebo v tisku. Dobré realitní kanceláře také disponují velkým počtem kupujících, kteří budou mít o vaši nemovitost zájem. V návaznosti na tuto skutečnou začnou probíhat profesionální prohlídky zájemců s realitním makléřem a poskytování vám zpětné vazby i pravidelného reportingu. Najde-li se vhodný kupec, prověří realitní kancelář jeho platební možnosti, bude uzavřena rezervační smlouva a dojde ke splacení rezervační zálohy.

Po této fázi už se v advokátní kanceláři podepíše smlouva o smlouvě budoucí, kupní smlouva nebo smlouva o převodu členských práv a povinností, kupující uhradí kupní cenu, která vám bude zaslána. Pokud si pro svůj prodej zvolíte vhodnou realitní kancelář, pak vám i po prodeji zajistí veškeré náležitosti jako je předávací protokol, převod médií nebo příprava podkladů pro daňové povinnosti.

Pro prodej nemovitosti si vybírejte vždy renomovanou realitní kancelář, která má široké portfolio služeb.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce