Chci prodat nemovitost! Jaký je postup prodeje?

Vlastníte dům, byt, chatu, pozemek nebo jinou nemovitost a máte v úmyslu ji prodat? Jestliže nejste v prodeji realit zběhlí, svěřte celý proces do rukou kvalitní realitní kanceláře. Zajímá vás, jak takový prodej probíhá, co všechno zahrnuje, a co je nutné zajistit? Pak čtěte dál!

Prvním krokem k prodeji své nemovitosti je určitě osobní konzultace v jedné z kvalitních realitních kanceláří. Stačí se telefonicky nebo emailem objednat na schůzku s realitním makléřem, který po zjištění stavu nemovitosti a vašich požadavků připraví návrh prodejní strategie a provede odhad ceny nemovitosti, za kterou se daný objekt bude prodávat. Většina realitních kanceláří tyto služby nabízí zcela zdarma.

- Inzerce -

Další fáze se soustředí na prodej bytu, domu či jiné vaší reality. Zhotovují se profesionální fotografie, nemovitost se přeměřuje pro zhotovení půdorysu i 3D vizualizace, prověří se právní stav nemovitosti a proběhne uzavření zprostředkovatelské smlouvy. Některé realitní kanceláře v této fázi nabízí také homestaging, tedy úpravu a zatraktivnění nemovitostí, vyklízení či stěhování, reklamní označení nemovitosti či zajištění průkazu energetické náročnosti reality.

Jestliže si vyberete kvalitní realitní kancelář, začne se v další fázi aktivně cíleně zaměřovat na prodej vaší nemovitosti. Inzerce probíhá nejčastěji na realitních serverech, sociálních sítích nebo v tisku. Dobré realitní kanceláře také disponují velkým počtem kupujících, kteří budou mít o vaši nemovitost zájem. V návaznosti na tuto skutečnou začnou probíhat profesionální prohlídky zájemců s realitním makléřem a poskytování vám zpětné vazby i pravidelného reportingu. Najde-li se vhodný kupec, prověří realitní kancelář jeho platební možnosti, bude uzavřena rezervační smlouva a dojde ke splacení rezervační zálohy.

Po této fázi už se v advokátní kanceláři podepíše smlouva o smlouvě budoucí, kupní smlouva nebo smlouva o převodu členských práv a povinností, kupující uhradí kupní cenu, která vám bude zaslána. Pokud si pro svůj prodej zvolíte vhodnou realitní kancelář, pak vám i po prodeji zajistí veškeré náležitosti jako je předávací protokol, převod médií nebo příprava podkladů pro daňové povinnosti.

Pro prodej nemovitosti si vybírejte vždy renomovanou realitní kancelář, která má široké portfolio služeb.

- Z našeho e-shopu -
Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.
[td_block_7 category_id="_related_tag" custom_title="Mohlo by vás zajímat ..." block_template_id="" ajax_pagination="next_prev" limit="6" f_header_font_size="15"]