Půjčky pro podnikatele jsou dostupné i přes internet

Získat peníze na podnikání nemusí být vždy jednoduché. Pokud podnikáte a potřebujete finanční injekci, je dobré využívat primárně osobní zdroje. Pokud dojdou, je na řadě možnost číslo dvě – výběr půjčky. Dnes už není problém tu pravou nejenom vybrat online, ale není problém si ji prostřednictvím internetu také vyřídit.

Stačí jenom pár minut času. Společně se podíváme na to, jaké jsou možnosti a jakou cestou je dobré se vydat, pokud hledáte ty nejlepší půjčky pro podnikatele. Dobré je uvědomit si hlavně to, na co budete peníze potřebovat, od čehož se odvíjí také to, kolik peněz to bude. Jsou podnikatelé, kteří vyžadují miliony korun, stejně jako jsou podnikatelé, kterým může stačit pár tisíc.

Hledáte půjčku na rozjezd?

Problémem mnoha začínajících podnikatelů je nedostatek financí na rozjezd. Mohou to být desetitisíce, ale i statisíce korun. Pokud je to i váš případ, doporučujeme zkusit banky. Ty nepůjčují jenom prověřeným klientům, jelikož mohou nabídnout peníze i nováčkům. Bankovní půjčky srovnání vám ukáže, kolik peněz to může být. Jako začínající podnikatel se však neobejdete bez nutnosti doložit, nebo dokonce obhájit svůj podnikatelský plán. Ten bývá součástí žádosti a zkušení zaměstnanci banky následně posuzují:

  • Životaschopnost nápadu
  • Rizika nápadu
  • Budoucí ziskovost nápadu

Ne vždy jsou žádosti začínajících podnikatelů schváleny, ale pokud jde o úvěrový trh jako celek, je nutné říci, že právě toto bývá v podstatě jediná cesta, která nabízí alespoň možnost a naději. Navíc bankovní půjčky jsou charakteristické tím, že patří k tomu nejvýhodnějšímu, co se na současném trhu nabízí. Jsou skvělou možností ve chvíli, kdy nechcete přeplatit více, než je skutečně nutné.

Potřebujete své podnikání rozšířit?

Nastat může také situace číslo dvě. Ta je spojená s tím, že již podnikáte a vaším cílem je rozšíření podnikatelských aktivit. V takovém případě je finanční injekce využita výhradně na rozvoj vaší firmy, což vám umožní rychleji vyrůst a tedy i více vydělávat. Zde už jsou banky nejenom štědřejší, ale opomíjet nesníme ani to, že si lze vypůjčit i v nebankovním segmentu. Nejčastěji jsou žádány finanční prostředky na:

  • Nákup vybavení
  • Nákup větších nemovitostí
  • Nákup modernější techniky

Roli při schvalování může hrát jak budoucí směr spojený s rizikem i ziskovostí, ale hlavně to, jak se firmě daří. Hledí se hlavně na stabilitu firmy, její majetek a zázemí, stejně jako se hledí také na obraty a zisky. Od toho se může odvíjet výše částky, která je poskytována. Mohou to být desetitisíce, statisíce, miliony, stejně jako třeba i desítky milionů korun.

Potřebujete provozní kapitál?

Ten je pro podnikání také velmi důležitý, jelikož díky němu je možné nakupovat zboží a služby od samotných dodavatelů. Obojí je následně prodáváno samotným zákazníkům. Pokud má firma malý provozní kapitál, může to být problém, jelikož není schopna uspokojit všechny požadavky svých klientů a zákazníků. I zde naštěstí existuje řešení, a to taktéž v segmentu půjček. Příkladem je Planet půjčka. Jedná se o takzvaný mikroúvěr, který je spojený s nabídkou několika tisíců korun. Ty jsou často onou potřebnou sumou, která se podnikatelům hodí. Výhodou této možnosti je nejenom celkem benevolentní proces vyřízení, ale je to hlavně rychlost, se kterou jsou peníze poskytnuty. Obvykle není problém mít vše schváleno ještě v den, kdy si žádost podáte. Pokud jste navíc prověřeným a dlouhodobým klientem, nemusí být problémem získat peníze doslova do několika minut. Bez administrativy, bez prověřování, a s jistotou vyřízení online. U řady podnikatelů je taková půjčka často nezbytností, bez které by nebyli schopni uspokojit současnou poptávku.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce