Automatické skladování v době covidové

V posledních měsících, které už zcela běžně s nadsázkou označujeme jako „dobu covidovou“, se automatizace skladování ukázala jako nutnost, která mnoha firmám zachránila krk. Díky automatizaci ve skladu mohly logistické společnosti fungovat naplno i v době takzvaného sociálního distancingu.

I v současné době se mnoho manažerů, kteří mají na starosti skladování, v noci budí ze snů s obavami, že by se opět mohly vrátit těžké chvíle – dny, týdny nebo měsíce, kdy vládní nařízení opět omezí počty zaměstnanců na pracovišti ve snaze zmírnit šíření pandemie COVIDu 19. Klidněji však mohou spát ti manažeři, kteří již ve svých společnostech využívají automatické skladovací systémy.

V okamžiku, kdy se kvůli riziku nákazy nemůže na pracovišti pohybovat dostatečný počet skladníků, není možné zvládat veškerou operativu běžným způsobem, tudíž tak dochází k velkému zpoždění v „pickování“ a kompletaci objednávek. V důsledku toho pak firmě utíkají peníze, zvyšuje se množství nespokojených klientů a množí se další a další problémy. Přitom řešení je velmi snadné – automatizace skladování, která dokáže s přehledem nahradit výpadky pracovní síly. Kromě toho vám také samozřejmě i za běžného provozu dokáže ušetřit spoustu času, místa, výrazně zredukovat chybovost a tím pádem také snížit celkové náklady na provoz skladu.

Automatické vertikální sklady optimalizují veškeré vychystávání a kompletaci objednávek, jelikož výrazně zkracují čas na vyhledávání a manipulaci se zbožím. Využití automatického skladování redukuje také počet chyb při kompletaci objednávek a navíc díky němu máte přehled o reálných skladových zásobách, tím pádem i taková případná inventura je mnohem jednodušší a rychlejší. Díky své vertikální koncepci přináší také velkou úsporu podlahové plochy, zlepšení ergonomie pro operátory a zvýšené zabezpečení zboží a materiálu, jelikož máte pod kontrolou, kdo a kdy s výrobky manipuloval. Celý proces skladování a manipulace je tak výrazně bezpečnější a ekonomičtější pro celkový provoz skladu.

Chcete využít všech těchto výhod i ve vaší společnosti? Kontaktujte specialisty ze společnosti Bohemia – SysTech group. Mile rádi vám představí všechny výhody vertikálních výtahových zakladačů. S jejich pomocí bude Váš sklad či výroba mnohem flexibilnější, vzroste vaše produktivita, ušetříte až 90 % skladovací plochy a navíc také zvýšíte bezpečnost svých zaměstnanců.

Najdete nás i na MSV 2021 v Brně

Pokud se o výhodách automatických vertikálních skladovacích systémů chcete přesvědčit na vlastní oči, navštivte stánek společnosti Bohemia – SysTech group na MSV 2021 v Brně v pavilonu A2 v termínu 8. – 12. listopadu 2021. Těšíme se na Vás!

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce