4 důvody, proč se učit německy

Znalost němčiny se hodí komukoliv – ať už jste zaměstnanec, či podnikatel. Tento jazyk vám otevírá bezpočet možností. Tato dovednost vám může zlepšit jak profesní, tak i osobní život. Jak? To se dozvíte v tomto článku.

Poznámka na začátek: Pokud to se studiem němčiny myslíte opravdu vážně, zapište se do kurzu němčiny. Budete mít jistotu, že se ubíráte správným směrem. Kromě toho na kurzu budete muset mluvit – to bývá při samostudiu problém.

Proč se tedy vyplatí umět německy?

1. Německo = nejvýznamnější obchodní partner ČR

Německo je dominantním partnerem celkového zahraničního obchodu České republiky. Navíc nic nenasvědčuje tomu, že by se to v nejbližší době mělo nějak měnit. Znalost němčiny se tak v business sféře opravdu vyplatí. Při obchodním jednání své německé partnery jistě oslníte perfektní němčinou.

2. Němčina = nejužívanější jazyk EU

Němčina patří mezi 10 nejpoužívanějších jazyků na světě. V Evropě je z hlediska počtu rodilých mluvčích druhým nejrozšířenějším jazykem hned po ruštině. V rámci zemí EU je němčina dokonce nejpoužívanějším mateřským jazykem. Mnoho lidí má také němčinu jako svůj druhý jazyk. Jak je vidět, znalost německého jazyka opravdu není k zahození. Tento jazyk se vám bude hodit například při cestování po německy hovořících zemí.

3. Lepší přístup k informacím

Dobrá znalost němčiny vám otevře dveře k velkému množství informací. V němčině totiž každoročně vychází mnohonásobně víc knižních titulů, než kolik jich je přeloženo do češtiny. Čtením v němčině si tedy rozšíříte obzory a budete mít náskok před konkurencí.

4. Práce (či podnikání) v zahraničí

Každoročně se velké množství Čechů stěhuje za prací do zahraničí. Německy hovořící země patří k velmi oblíbeným destinacím. Německo, Rakouska a Švýcarsko se pyšní vysokou životní úrovní a nabízí rozmanité možnosti. Bez znalosti němčiny se ale v těchto zemích neobejdete. Pokud tedy uvažujete o stěhování do některé z těchto zemí, němčina se vám bude více než hodit.

Vidíte, že i v dnešní době se vyplatí umět německy. Snad teď máte větší motivaci k studiu tohoto jazyka.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce