Ve většině firem dochází k úniku dat. A jak je na tom ta vaše?

Bezpečnost dat by měla být prioritou každé firmy. V praxi však většina společností a organizací zabezpečení podceňuje a začíná ho řešit až v momentě, kdy dojde k úniku citlivých informací a nemalé finanční ztrátě.

Statistiky uvádí, že k bezpečnostnímu incidentu v loňském roce došlo v 80 % společností, ale dozvědělo se o tom pouze 9 %. Možná máte nejvyšší čas, abyste se o problematiku ochrany klíčových dat začali zajímat podrobněji.

Co se rozumí pod pojmem citlivá data a jak se mohou dostat mimo firmu?

Citlivá data mohou mít mnoho podob. Může se jednat o smlouvy, databáze klientů, informace o obchodních partnerech, strategické plány a know how, výrobní návrhy a další formy dat. Ještě více je způsobů, jak se mohou dostat mimo vaši kontrolu. Stačí, aby některý ze zaměstnanců ztratil USB disk, poslal e-mail na špatnou adresu, nasdílel dokumenty do špatné složky v Dropboxu nebo si počínal neopatrně na sociálních sítích… Škoda, kterou únik důležitých dat způsobí, může být pro firmu likvidační.

Jak citlivá data zabezpečit a předejít jejich úniku?

Alfou a omegou jsou pevně stanovená bezpečnostní pravidla. Ale jak přimět zaměstnance, aby normy dodržovali? Efektivní řešení nabízí Data Loss Prevention systém Safetica, který pozná, kdo s jakým dokumentem pracuje, a zajistí, aby aktivita probíhala dle nastavených pravidel. Zakázanou činnost zablokuje a okamžitě informuje administrátora, případně dotyčnou osobu poučí o bezpečnostní směrnici. Poradí si také s přenášením dokumentů mimo firmu (např. na USB flash disku) – díky šifrování dat se k informacím nedostane nikdo nepovolaný.

Safetica je robustní řešení pro desktopy, notebooky, tablety a mobilní telefony. Získané informace se okamžitě po připojení do sítě přenáší na server a v opačném směru dochází k šíření aktualizace nastavení klientů. Více informací najdete na safetica.cz.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce