Potřebujete lepší vzdělání? Přihlaste se na VŠ od února

Ono je sice hezké být dobrý manažer, mít vizi a snahu něco dokázat, ale bez tzv. hard skills (odborných znalostí) to nepůjde. Bylo by to možné jedině v případě, že by se vám povedlo sehnat tým opravdu schopných lidí. V každém případě je ovšem lepší, pokud svému poli působnosti rozumíte.

Potřebné znalosti se na vás valí ze všech stran, vy si jen musíte vybrat, odkud je chcete vstřebávat. Nejdůležitějším krokem je zvolit si, jaká oblast vás přesně zajímá. Pro ty, kdo si nejsou jistí, je tady profesní diagnostika, která pomůže nastínit, v jaké sféře by se vám mohlo nejlépe dařit.

Pak už zbývá jen rozhodnout, zda chcete studovat jen tak na oko po večerech (v tom případě si za pár stovek zaplaťte třeba nějaký online kurz), nebo toužíte po komplexním vzdělání, které vám dá něco do života. Pak neváhejte a přihlaste se na vysokou školu.

Studium na VŠ můžete započít i v únoru

To neváhejte je myšleno doslova. Se započetím studia totiž vůbec není nutné čekat až do začátku dalšího školního roku, začít je možné i letním semestrem, který startuje v únoru. Studium od února je úplně stejné, o nic nepřijdete. Nenabízí ho však všechny školy. Jednou z těch, které to umožňují, je Vysoká škola podnikání a práva.

Jak napovídá název, dá se tady vystudovat přímo podnikání, ovšem nabídka oborů je bohatá – od informatiky až po ekonomiku. Patří mezi soukromé vysoké školy v Praze, ale cena studia se drží dost nízko. Investice do kvalitního vzdělání vás určitě mrzet nemusí. Kromě toho je studentům nastupujícím od února 2017 poskytována sleva ze školného ve výši 5 000 korun.

Studium nemusí automaticky znamenat přerušení podnikání

Studovat se dá samozřejmě i při práci, jen volte raději kombinovanou než prezenční formu studia. Při té kombinované bude možné spoustu prací a domácích úkolů zasílat elektronicky. Připravte se však na to, že tato forma studia vyžaduje větší disciplínu. Hromadu materiálů si musíte procházet samostatně, do školy docházíte spíš jen na zkoušky.

Máte-li pochyby o tom, zda vysokoškolské vzdělání potřebujete, či ne, neváhejte. Vědomostí není nikdy dost.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce