Podnikání a kryptoměny: Jde to dohromady?

Říkáte si, že kryptoměny jsou spekulativní aktiva, která jsou v praxi nepoužitelná? Možná vás vyvedeme z omylu, kryptoměny totiž využívá stále více podnikatelů. A možná také děláte chybu, že ještě nejste jedním z nich.

Kryptoměny jako platidlo

Stále více obchodníků používá kryptoměnu jako jednu z variant úhrady zboží nebo služeb, které poskytují. Proč tomu tak je? Především proto, že roste procento populace, která kryptoměny jako platidlo skutečně chce využívat.

Zjednodušil se ale i systém, jak kryptoměnami platit. Systém se již může podobat platbě platební kartou. Není nutné posílat si přesné adresy kryptoměnových peněženek nebo tisknout QR kódy. V dnešní době můžete mít standardizovaný platební terminál nebo on-line platební bránu – stejné, které používáte pro platby v klasické měně.

Ještě zajímavější ale mohou být kryptoměny ze širšího pohledu. Pokud cílíte na globální trh, kryptoměny mohou být alternativou, která funguje rychleji a levněji než bankovní převody nebo platby kartou. Právě v tomto ohledu mají kryptoměny pravděpodobně největší potenciál.

Nemusíte se přitom bát toho, že přijímáním kryptoměn si zvyšujete měnové riziko. Kryptoměny můžete pravidelně automaticky převádět na stabilní měnu – ať už půjde o stablecoin, nebo přímo klasickou fiat měnu.

Kryptoměny jako marketing

Pokud v dnešní době přijímáte kryptoměny, je velice pravděpodobné, že se objevíte na mnoha serverech, kde o tom bude zmínka. Dočkáte se zájmu médií a budete moci poskytnout rozhovory, kde se podělíte o svou zkušenost. Spolu s tím samozřejmě zmíníte také to, co vaše firma dělá.

Poměrně levně tak zpropagujete svůj byznys a získáte nové klienty.

Kryptoměny jako finanční nástroj

Pokud máte to štěstí, že vaše firma disponuje přebytečným cashflow, byla by škoda nechat prostředky jen tak ležet na běžném účtu.

Je zcela běžné, že velké firmy se věnují řízení finančních aktiv a přebytečné finance ukládají do aktiv výnosnějších, ať už jde o dluhopisy, akcie, komodity, cizí měny, nebo třeba kryptoměny. Existuje mnoho příkladů, kdy správně načasovaný nákup kryptoměn nakonec přinesl firmě větší zisky než její hlavní činnost.

Jak do kryptoměn investovat?

Dnes pravděpodobně nejvyužívanější platformou, kde obchodovat kryptoměny, je kryptoměnová burza. Jde o webovou či mobilní aplikaci podobnou brokeru pro obchodování akcií. Skrz kryptoměnovou burzu můžete jednoduše a bezpečně nakupovat a prodávat kryptoměny v reálném čase.

Již od roku 2014 působí na trhu evropská kryptoměnová burza Coinmate, která jako jedna z mála umožňuje nakupovat kryptoměny vedle eur i za české koruny.

Registrace do služby Coinmate je velice jednoduchá. Od toho, abyste začali s kryptoměnami obchodovat, vás dělí doslova jen několik kliknutí. Začněte na tomto odkazu.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce