Pár tipů pro efektivní skladování

Dnes jde založit úspěšný byznys prakticky bez prostor k podnikání. Kancelář nepotřebujete a v mnoha případech ani nepracujete s žádným fyzickým zbožím, takže skladové prostory také nejsou nezbytností. Ušetříte si spoustu starostí. Jak se však vyrovnat s tím, když sklad na materiál nebo zboží potřebujete?

I tohle už je v součsnosti vychytané od moderních skladových systémů přes chytré regály až po možnost outsourcingu. Pojďme se podívat na pár tipů, které vám představí, jak to dnes dělají efektivní firmy.

Skladové regály je určitě dobré navrhnout na míru

Každý prostor je jiný a ne do všech jsou tou nejlepší volbou univerzální skladové regály. Mnohdy se prostě vyplatí nechat si je navrhnout na míru tak, aby se prostor co nejefektivněji využil. Je možné vystavět další patro, vymyslet obsluhu regálů tak, aby k ní bylo potřeba co nejméně místa mezi regály, a vy jste jich tedy mohli použít více.

Vše musí správně sedět i v online systému

Fyzický pořádek ve skladu je důležitý, avšak musí mu odpovídat i pořádek v systému, který slouží pro správu skladu. Aktuálně existuje řada softwarových řešení s různými funkcemi. Ta dobrá samozřejmě něco stojí, ovšem vyplatí se. Pomáhají také s vyhodnocováním a statistikou, umí se propojit s e-shopem nebo účetním programem, takže celé skladování a prodej fungují společně, ušetříte spoustu času.

Někdy se vyplatí skladování outsourcovat

Nemáte žádné vlastní skladovací prostory a nechcete utrácet za jejich pořizování? Nabízí se pronájem prostor či vlastně úplné outsourcování skladu čili fulfillment. Třeba pro e-shopy jde o skvělé řešení. Starají se pouze marketing, nemusí řešit příjem ani odesílání zboží. To samozřejmě znamená daleko méně starostí, například není třeba najímat další zaměstnance, kteří by toto řešili.

Skladování je rozhodně oblastí, kterou se vyplatí optimalizovat, i kdyby to na počátku vyžadovalo nějakou investici. Peníze se vám vrátí.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce