Ohromte zákazníky dodáním do 24 hodin

Nákupy v e-shopu jsou pro většinu Čechů zcela normální. Využívají nižších cen, většího výběru i možnosti dopravy až domů. Velkou nevýhodou elektronických obchodů ovšem zůstává doba dodání. Zatímco v kamenném obchodě si věc vyberete a hned odnesete domů, při nákupu v e-shopu musíte čekat.

Dodání zboží z českého e-shopu trvá zpravidla dva pracovní dny. Jeden den si dopravce zboží převezme, další předá zákazníkovi. Jde to ale i rychleji, pokud je e-shop ochoten si připlatit. Někteří dopravci umí realizovat i expresní přepravu do 24 hodin.

Podmínkou je včasné zadání zásilky

Službu dodání zásilky v rámci Česka nebo v Bratislavě do 24 hodin nabízí například dopravce FOFR. Za expresní kusovou a balíkovou přepravu si pochopitelně připlatíte, navíc musíte být trochu realističtí. Pokud balík odešlete ve tři odpoledne, určitě nestihne docestovat na druhý konec republiky ještě téhož dne. Doručení do 24 hodin se sice stihne, ale dorazí až následující pracovní den. Zásilka se také může zpozdit, pokud ji špatně zabalíte a bude nutné přebalení. Z toho důvodu najdete na webu www.fofrcz.cz návod, jak správně zabalit zásilku. A na závěr ještě jedno důležité omezení. Expresní přeprava zásilek do 24 hodin je nabízena pouze u balíků, které nepřesahují standardní rozměry v řádech několika metrů.

Vyplatí se to?

Expresní přeprava je pochopitelně dražší než ta standardní. Ceny si budete muset dohledat pro váš konkrétní případ. Jedno je ale jisté. Služba se vyplatí, pokud chcete svým zákazníkům nabídnout něco navíc, co u jiných elektronických obchodů nenajdou. Případně je možné nabízet expresní přepravu jako odměnu za nákup nad určitou částku nebo za příplatek. Někdy zákazníci na svou objednávku spěchají, a tak jsou ochotní připlatit si za rychlejší dodání. Proč jim ho nenabídnout?

Český přepravní systém FOFR má svou webovou aplikaci pro zadávání zásilek, stačí se zaregistrovat. Na jejich webu objevíte také kalkulačku přepravného, abyste si mohli udělat představu, kolik expresní odeslání balíku stojí.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce