Kam investovat  své peníze v době vysoké inflace

Inflace je definována jako míra, s níž klesá hodnota měny a v důsledku toho roste obecná úroveň cen zboží a služeb. Zajištění proti inflaci může také pomoci ochránit hodnotu investice. Přestože se zdá, že některá aktiva přinášejí dobrý výnos, mohou být při zohlednění inflace prodána se ztrátou.

Obezřetný investor se může na inflaci připravit tím, že se zaměří na třídy aktiv, které v období inflace dosahují lepších výsledků než trh. Ačkoli klasické dluhopisy jsou nejčastější volbou pro investora, který hledá příjem, nejsou jedinou investicí, která generuje výnos.

V první řadě investujte do sebe!

Nejvyšší návratnost investice můžete očekávat, pokud investujete sami do sebe. Platy lidí s vysokoškolským vzděláním jsou zhruba o třetinu vyšší než platy lidí s maturitou. Vždy se vyplatí investovat do dobrého kurzu angličtiny nebo do kurzu programování. Pro některé lidi je dobrou investicí také absolvování masérského kurzu nebo kurzu osobního fitness trenéra. Takto investované peníze vám budou přinášet další peníze po mnoho let.

Investujte do svého zdraví

Podobně jako investice do rozvoje se vám investice do zdraví stonásobně vrátí.

Dva roky pandemie COVID se podepsaly na našem zdraví. Sedavý způsob života a stres zdraví nepřispívají. Zvláště ne po čtyřicítce. Investujte do dobrého zubaře, choďte na preventivní prohlídky, které jste dlouho odkládali. Investujte do kvalitních doplňků stravy. 

Investice do vašeho podnikání má nejvyšší návratnost

Podle statistik samozřejmě mnoho podniků během několika let zanikne, ale ty, které přežijí, vás budou živit velmi dlouho. Ať už chcete začít podnikat jako živnostník, nebo si založit společnost s ručením omezeným, peníze investované do podnikání se vám rozhodně vrátí. 

Akcie

Akcie mohou být dobrým dlouhodobým zajištěním proti inflaci, ale v blízkém období mohou utrpět, pokud inflace prudce vzroste. Pokud s investováním začínáte, je nyní nejlepší čas začít. K tomu si musíte nejprve otevřít účet u makléřské společnosti která vám dá přístup do své investiční platformy. Srovnali jsme  více než desítku akciových brokerů, kteří nabízejí obchodování s nulovou provizí. Nejlepší makléři pro obchodování s akciemi bez poplatků nabízejí nejvíce investičních aktiv, uživatelsky přívětivou platformu, vynikající zákaznický servis a vzdělávací webináře. Při investování prosím berte v úvahu, že současné inflační tlaky mohou být dočasné, a proto se vyhněte zásadním změnám svého portfolia, které by v případě poklesu inflace mohly poškodit jeho výkonnost. Nejlepší investiční strategie je kup a podrž!

Podílové fondy

Vytváření portfolia podílových fondů je podobné stavbě domu. Existuje řada přístupů. Lidé mají své vlastní preferované taktiky, návrhy, vybavení a stavební materiály. Nakonec všechny stavby mají některé základní charakteristiky a mají tendenci fungovat podobně. Chcete-li sestavit portfolio podílových fondů, které bude zvyšovat objem vašich peněz, musíte jít nad rámec moudré rady, abyste nevkládali všechna svá vejce do jednoho košíku. Dlouhodobě fungující struktura vyžaduje promyšlenou konstrukci a pevný základ.

Nemovitosti

Vzhledem k tomu, že hodnota nemovitostí má tendenci v čase růst, tento sektor se historicky osvědčil jako vynikající zajištění proti inflaci. Realitní investiční trusty neboli REIT představují jednoduchou metodu, jak získat přístup k investicím do nemovitostí, aniž byste museli utratit celé jmění. REIT navíc často vyplácejí úroky a dividendy jako pravidelné platby. Vzhledem k tomu, že dividendy nejsou zdaněny, bývá celková čistá daňová výplata investora z těchto aktiv vyšší.

Komodity

Komodity zahrnují zlato a další drahé kovy a suroviny a další přírodní zdroje používané ve výrobě. S rostoucí poptávkou rostou i ekonomické ceny a náklady na výrobu, která má tuto potřebu uspokojit, často stoupají stejným tempem. V dobách nejistoty jsou komodity často považovány za bezpečná aktiva. Komodity, které nevyplácejí dividendy ani neodrážejí žádný podkladový obchod, nejsou korelovány s tradičními třídami aktiv, jako jsou akcie a dluhopisy, a mají tendenci se pohybovat opačným směrem.

Kryptoměny

Bitcoin je často označován jako „digitální zlato“ a vzhledem k omezenému množství by měl chránit před inflací. Zatím však není jasné, zda bude dobrým dlouhodobým zajištěním proti inflaci. Bitcoin může být náročné zařadit do různorodého portfolia.

Závěr

Chcete-li investovat své peníze v období vysoké inflace, poohlédněte se po levných investičních možnostech, jako jsou hodnotové akcie nebo trhy s přijatelnějšími hodnotami, namísto reálných aktiv, jako je zlato, které tradičně slouží jako zajištění. TIPS jsou nejbezpečnější sázkou pro investory, kteří se chtějí chránit před inflací. V opačném případě využijte období nárůstu inflace k posouzení celkové výkonnosti a alokace investic, abyste se ujistili, že je v souladu s vašimi cíli.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce