Jaké golfové rukavice budou pro hru tou nejlepší volbou?

Golfové rukavice jsou doplňkem, který má ve své výbavě většina hráčů. Pomáhají zlepšit kvalitu hry a předcházet situacím, které mohou vést k dosažení jamky ve více tazích, než bylo zamýšleno. Zaručují komfortní hru a skvěle se přizpůsobují dlaním. Umožňuje lepší uchopení hole a kontrolu úchopu, čímž zlepšují přesnost úderu.

Golfové rukavice – první nákup a účel

Problém výběru golfových rukavic se týká jak zkušených hráčů, tak těch, kteří s golfem teprve začínají. Golfové rukavice jsou doplňkem, který se kupuje a nosí pouze na jedné ruce, tzv. vedoucí ruce. V obchodech však můžete najít rukavice balené po dvou. Měli byste vědět, že se stále jedná o pár rukavic na stejnou dlaň. Golfové rukavice si hráči pořizují, aby zlepšili kvalitu své hry. Při golfové hře je nejdůležitější dobrý úchop hole. Rukavice jsou během hry velmi užitečné, jelikož Vám pomohou vyhnout se následkům nešťastných situací. Zabraňují sklouznutí ruky během deště nebo v důsledku zpocených dlaní. Často rovněž odvádějí vlhkost.

Golfové rukavice – efektivita

Golfové rukavice jsou vyrobeny z jemné kůže nebo z materiálů Microfiber FiberSofTM, které poskytují podobný pocit jako přírodní kůže. V rukavicích se můžete rovněž setkat s vložkami z jiných materiálů, nebo také síťoviny. Vše má za úkol zajistit stabilní úchop, neklouzání dlaně a předcházet únavě svalů. Díky použitým materiálům Vám déšť ani pot nejsou schopny znesnadnit hru. Často vídaná tvarování navíc zajišťují, že se palec na golfové holi nepohybuje. 

Golfové rukavice – výběr nejlepších

Nejdůležitější při nákupu golfových rukavic je rozhodnout se pro typ rukavice (leváci potřebují pravou rukavici a praváci levou rukavici) a její velikost. Golfové rukavice si hráč vybírá podle rozměru. Chcete-li zjistit svou velikost, změřte si obvod zápěstí na vedoucí ruce. Dlaň by měla být rovná a metr by ji měl obepínat ve výši kloubů. Naměřené velikosti se porovnávají s tabulkou velikostí. Je dobré vědět, že se golfové rukavice dělí na pánské, dámské a juniorské. Golfové rukavice najdete rovněž ve verzích pro horké dny (jsou tenčí, chrání před sluncem) a pro chladné a větrné dny (jsou teplejší, chrání před chladem). Je dobré si pořídit hned několik párů, abyste byli připraveni na každé počasí.

Golfový obchod – Golfchampion.cz 

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce