Jak pojistit firemní flotilu?

Pojistit si vozidla hromadně na jednu smlouvu může každý, kdo vlastní více jak několik vozidel. Tento počet se liší podle pojišťovny. Některá pojišťovna vám dá výhodnější podmínky již pro dvě auta, u některé musí jít minimálně o pět vozidel. Nemusí tedy jít o podnikatele. Pro flotilu můžete hromadně sjednat jak povinné ručení, tak havarijní pojištění. Hromadně si takto lze pojistit nejrůznější vozidla, jak osobní auta, tak nákladní, tahače, návěsy, přívěsy, obytné vozy, motocykly, ale i pracovní stroje, jako je traktor.

Cena pojištění flotily

Pojistit si několik vozů najednou je cenově mnohem výhodnější, než pokud byste pojišťovali jeden po druhém. Cenu pojištění flotily ovlivňují podobné faktory jako u běžného srovnání havarijní pojištění, nebo povinného ručení. V první řadě je to velikost flotily, tedy počet vozů, které pojišťujete, složení flotily, tedy to, z jakých vozidel se skládá. Pojišťovna se vás bude také dotazovat na předmět podnikání, kterému přiřadí určitou hodnotu rizika. Stejně jako při sjednávání pojištění jednoho auta i u pojištění flotily hraje roli to, jaká je vaše minulost, tedy zda se s vozy bouralo.

Všechna auta na jednu smlouvu

Na všechna vozidla získáte od pojišťovnu jednu smlouvu, kterou lze ale průběžně upravovat. Do smlouvy lze buď vozidla přidávat, nebo je odebírat. Pojišťovna posuzuje každou flotilu individuálně. Individuální podmínky zahrnují také režim placení pojištění. Vzhledem k tomu, že se smlouva může častěji změnit, se většinou stanovuje častější placení než jednou ročně. K pojištění flotily si můžete sjednat pro některá vozidla další připojištění, jako je pojištění střetu se zvěří, nebo pojištění čelního skla a asistenční služby.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce