I podnikatelé využívají dlouhodobý pronájem aut

V podnikatelském světě se bez automobilu jednoznačně neobejdete. Potřebujete jezdit na schůzky s obchodními partnery, cestovat mezi jednotlivými pobočkami, vyřizovat náležitosti na úřadech a podobně. Dokážete si představit, že byste neměli k dispozici vozidlo a museli využívat autobusy, vlaky a městskou hromadnou dopravu?

Pokud nemáte vlastní automobil, nevadí, protože podnikatelé využívají především operativních leasingů a dlouhodobých pronájmů. V následujících řádcích vám prozradíme, jak funguje právě dlouhodobý pronájem vozidel.

Cestujete často do zahraničí? Trávíte polovinu roku na opačné straně planety, odkud svůj byznys řídíte? V současné době to není nic neobvyklého, ba naopak. V takovém případě se vám nevyplatí pořizovat vlastní vozidlo, které by potom jen stálo někde na parkovišti. Ideální volbou je dlouhodobý pronájem aut, který nabízí třeba autopůjčovna Fides.

Kdy je pro vás pronájem vozidel lepší?

Důvodů, proč zvolit dlouhodobý pronájem vozidel, je hned několik. Podnikám v online marketingu, přičemž především zimní a jarní období trávím ve Spojených státech, v letních a podzimních měsících jsem zase v České republice. Samozřejmě, stejně jako většina podnikatelů, ani já se bez vozidla neobejdu, protože mě vždy čekají různé schůzky a návštěvy. Investovat do vlastního motorového vozidla pro mě nebylo výhodné, ale kamarád mi řekl o možnosti dlouhodobého pronájmu aut. Kdy se tedy vyplatí jít touto cestou? Když:

  • nechcete mít vlastní vozidlo,
  • se vám automobil pokazil,
  • cestujete na dovolenou,
  • vás čeká pracovní cesta,
  • se chcete vytáhnout špičkovým vozidlem před ostatními.

O nic se nemusíte starat, vše zajistí autopůjčovna

Obrátil jsem se na autopůjčovnu Fides, která mi nabídla nejlepší podmínky. Oslovil jsem několik autopůjčoven, ovšem některé možnost dlouhodobého pronájmu ani nenabízely. Autopůjčovna Fides mě ujistila, že všechna vozidla prochází pravidelným servisem, a tak jsou maximálně spolehlivá, o čemž jsem se přesvědčil na vlastní kůži. Zvládl jsem cestovat několikrát z jedné strany republiky na druhou, aniž bych měl jakýkoliv problém.

Závazky nejsou dlouhodobé, prostě si určíte sami, na jak dlouho potřebujete vozidlo. U dlouhodobého pronájmu vás neváže smlouva jako u operativního leasingu. V okamžiku, kdy chci zase odcestovat do zahraničí, automobil vrátím, a to bez jakýchkoliv sankcí.

Co se týče cen, jsou velice příznivé. Pochopitelně platí, že čím výkonnější a luxusní vozidlo požadujete, tím více zaplatíte. Já jsem sáhl po klasice. Zamlouvala se mi nejvíce Škoda Octavia, tou prostě nikdy nic nezkazíte.

Profesionální služby pro podnikatele

Pracovník v autopůjčovně mi prozradil, že značnou část klientely tvoří právě podnikatelé, kteří nechtějí řešit pořizování vozidel a zároveň se ani vázat operativním leasingem. Podnikatelská sféra je totiž nevyzpytatelná, tak na co se uvazovat na několik let, když ani nevíte, kam vás vítr zavěje příští rok. Půjčovna aut Fides má právě z daného důvodu připraveny tarify na míru podnikatelům.

Co se mi nejvíce na autopůjčovně Fides líbilo?

Já jsem byl spokojený po všech stránkách, protože tým pracovníků se mi snaží vždy vyhovět, už mě tam zkrátka znají. Nejvíce však oceňuji:

  • velký výběr vozů,
  • jednoduché a rychlé vyřízení smlouvy o pronájmu vozidla,
  • kvalitní pojištění a servis vozidla v ceně,
  • výhodnou nabídku na dlouhodobý pronájem.

Jestliže tedy zvažujete, že si pořídíte pro podnikatelské účely vozidlo z autopůjčovny Fides, tak vám to můžu jen doporučit. Cenově to vyjde podobně jako operativní leasing, ovšem výhodou je, že nemusíte vyplňovat tolik formulářů a nepotřebujete různá potvrzení, například o příjmu.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce