Nechte správu IT jednou provždy na odbornících

S počítačem dnes umí pracovat každý, je to nezbytnost téměř pro každé povolání. Kdo však dokáže nastavit tiskárnu, přeinstalovat operační systém nebo zařídit, aby se všichni zaměstnanci dostali k souborům uloženým na serveru? Tohle chce odborníky.

Na internetu dnes najdete návod na ledacos, správa IT si však přece jen vyžaduje odborný zásah. Ušetříte si spoustu nervů a ve finále i peněz. Místo řešení, proč vám zase něco nefunguje, se budete moct věnovat své skutečné práci a generovat zisk.

Knoflík přišít umíte, ale šaty si neušijete

Je to jako se vším jiným. Zvládat základy ještě neznamená, že si bez problémů poradíte i s pokročilými úkony. Při vlastních snahách byste navíc mohli napáchat více škody než užitku. Kolikrát už jste omylem něco smazali, odinstalovali nebo pokazili? Nejde přitom pouze o čas a peníze, ale také o bezpečí celé firmy. Špatně nastavená síť a nedostatečné zabezpečení znamenají jediné – firma nabízí otevřené dveře všem útočníkům, kteří mají chuť zmocnit se vašich dat.

Zvednete telefon a je vyřešeno

Menším firmám se zpravidla nevyplatí zaměstnávat vlastního ajťáka. Ideální je spolupracovat s externí společností, která se vám věnuje podle potřeby. Obvykle její pomoc nepotřebujete denně. V případě problému zavoláte a firma vše vyřeší na dálku, nebo k vám někoho pošle. A mnohdy to jde ještě dál. Například mikulovská společnost NetSERV, s.r.o. provozuje vlastní dohledové centrum, v rámci nějž vidí případné poruchy v reálném čase. Ve chvíli, kdy zákazník volá a nahlašuje problém, už tedy specialisté častokrát pracují na nápravě.

NetSERV kromě správy IT, LAN a WAN sítí zajišťuje i internetové připojení a také prodává IT techniku. O firmy se tedy stará kompletně od A až do Z. Není potřeba komunikovat zvlášť s několika společnostmi, což ve finále šetří spoustu času. A jak je v podnikání známo, čas jsou peníze.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce