Firmy a živnostníci snižují náklady díky internetu. Pomáhá jim služba ePoptávka.cz

Služba ePoptávka.cz zprostředkovává kontakt mezi poptávajícími a dodavateli. Poptávající díky ní získávají nabídky od více subjektů, aniž by je museli pracně a zdlouhavě vyhledávat a jednotlivě oslovovat. Průměrná úspora, kterou firmy prostřednictvím poptávkového systému získávají, přitom dosahuje 30 %.

ePoptávka.cz má v oboru snižování nákladů pro firmy velké zkušenosti. Každoročně totiž zpracuje přes 100.000 poptávek, z nichž je cca 40 % firemních. „Za celých 11 let, co ePoptávku provozujeme, jsme asistovali u více než 800 tisíc případů. Takovým know-how v oblasti snižování nákladů se tedy nemůže pochlubit každý,“ říká s úsměvem Otto Kočí, ředitel služby ePoptávka.cz.

Ušetřit je přitom pro poptávající relativně snadné a časově nenáročné. Stačí, aby firma prostřednictvím formuláře na www.epoptavka.cz popsala, co shání, a o zbytek se postarají administrátoři služby, kteří poptávku zkontrolují a rozešlou vytipovaným dodavatelům. Ti již reagují přímo poptávajícímu subjektu a první reakce zahrnující nabídku lze očekávat během několika hodin od zpracování poptávky. Poptávkové řízení je pro poptávající zcela bez poplatku.

Jakmile poptávající firma usoudí, že má dostatek nabídek, stačí vyhodnotit a zvolit tu nejvýhodnější. „Jako ukázka může posloužit například firma, která poptávala výstavní promo stolek s potiskem. Typ, který se standardně prodává za cenu 5.390 Kč bez DPH, získala firma za 3.100 Kč, tedy o 42 % levněji oproti běžné ceně na trhu,“ popisuje Kočí výsledky poptávkového řízení v praxi.

Dle průzkumu mezi poptávajícími celých 75 % poptávek nalezne svého dodavatele. Celkový počet dodavatelů, kteří jsou v poptávkovém systému zaregistrováni a které lze poptávkou oslovit, přesahuje 230 tisíc.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce