Bankovní vs. nebankovní půjčky: Které u žadatelů vítězí?

Dostat se do finančně nevýhodné situace je samozřejmě mnohem jednodušší než rychle zbohatnout. Tento fakt je nepříjemný, ale představuje tvrdou realitu. Půjčit si v současnosti naštěstí nepředstavuje až tak velký problém. Úvěry jsou nabízeny jak bankovními, tak i nebankovními společnostmi. Oba dva úvěry od různých poskytovatelů se vyznačují mnoha klady i zápory. Jakými? Na to se zaměříme mnohem podrobněji v následujících řádcích.

Výhody a nevýhody bankovní půjčky

Moderní bankovní půjčky se již také vyznačují značnou variabilitou poskytování. Získat úvěr můžete nejen na pobočce bankovního domu, ale i online. Hlavní předností bankovních půjček je jakási jistota jasných pravidel. Navíc se můžete poradit přímo se specialistou na pobočce. Banky dnes dokážou nabídnout i obrovské částky v rámci hypotečních úvěrů nebo konsolidace půjček. Nevýhodou bankovních půjček jsou poměrně striktní pravidla mnohých bank. Ty nepůjčí dlužníkům. Většinou si totiž v centrálním registru Solus nebo jiném zjistí o žadateli přesně informace. Jinak musí žadatel prokázat dostatečnou bonitu výší vlastního příjmu.

Charakteristika nebankovní půjčky

Jaké jsou hlavní aspekty toho, že se lidem zalíbí nebankovní půjčka? V první řadě jde o reklamní masáž. Mnohé společnosti mají reklamu na svůj produkt všude. Jinak ale nebankovní půjčky nabízejí velmi rychlé poskytnutí peněz, a to klidně i do několika minut. Mnohé půjčky jsou typické i absencí poplatků za vyřízení a minimálními úroky. Typická je třeba Bezpečná půjčka od Modré pyramidy. Ta nabízí 15 až 200 000 korun. Splácet lze přitom až 84 měsíců. K úvěru získáte navíc zdarma pojištění schopnosti splácet. U nebankovních půjček je nejdůležitější být obezřetný a nezvolit nějakou neznámou společnost s neprůhlednými pravidly pro poskytování úvěrů.

Obraťte se na finančního specialistu

Ať už se rozhodujete pro jakoukoli půjčku, určitě se poraďte se specialistou. Vyplatí se především nestranný finanční poradce nepracující pro žádnou finanční instituci, již by protěžoval. I on vám doporučí půjčky jak z bankovního, tak i nebankovního sektoru. Obojí totiž mohou a nemusejí být výhodné. Není také od věci konzultace s několika různými poradci. Všímejte si při tom, zda vám poradce na rovinu popíše všechny náklady a rizika spojená s půjčkou. A nezapomeňte, že důležítým ukazatelem nákladů půjčky je RPSN.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce