Objevte výhody mobilní bankovní aplikace

Pandemie covidu-19 značně přispěla k tomu, že stále více klientů bank používá mobilní bankovní aplikaci, přes kterou ovládají svůj účet. A co vy, pořád ji nepoužíváte? Tak se s námi podívejte, v čem spočívají výhody bankovnictví v mobilu.

Mobilní aplikace je intuitivní a vše máte při ruce

Mobilní aplikace bankovnictví už rozhodně není jen malým a příjemným bonusem k bankovnímu účtu. Všechny banky tuto službu neustále zlepšují, protože je po ní čím dál větší poptávka. Zatímco před 10 lety byla tato služba v České republice ještě v plenkách, dnes ji aktivně využívá většina mladých Čechů. Banky nejdřív v aplikaci nabízely jen sledování historie transakcí nebo kontrolu zůstatku na účtu. Jak plynul čas, funkce se rozšířily například o vyhledávání bankomatů či poboček na mapě, nastavování trvalých příkazů, zobrazení kurzů nebo sjednávání dalších bankovních produktů online na pár kliknutí.

Mějte přehled o svých penězích kdykoli a kdekoli

Díky mobilní aplikaci si tak můžete založit osobní bankovní účet, sjednat si půjčku, investovat nebo třeba začít spořit. Pokud patříte mezi klienty, kteří nad mobilní aplikací stále mávají rukou a říkají, že s tím neumějí a nepotřebují to, pak vězte, že její používání je mnohem jednodušší, než si myslíte. Mobil máte stále při ruce, máte možnost přes něj i platit, snadno získáte přehled o svých zůstatcích nebo zkontrolujete výdaje. Prostředí aplikací bývá intuitivní a na stránkách některých bank najdete i přehledný návod, jak na to.

Spojení aplikace s bankou se řídí nejpřísnějšími standardy

Když už se někteří klienti mobilní aplikaci brání, je jejich hlavním argumentem otázka bezpečnosti. Tento strach ale není úplně oprávněný. Mobilní aplikace je na rozdíl od internetového bankovnictví bezpečnější v tom, že mobil musíte mít fyzicky u sebe a do aplikace se můžete přihlásit prostřednictvím vybraného biometrického ověření nebo PIN kódu. Už po třetím nesprávně zadaném PIN kódu se aplikace zablokuje. Najdete v ní také funkci rychlého zablokování platební karty, pokud vám ji někdo odcizí nebo ji ztratíte. Tento krok vám nezabere více než 6 vteřin. O tomto problému tak banku informujete přes apku rychleji než telefonicky.

Zdroj obrázku: Unsplash.com

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce