Jak ušetřit při stavbě skladu nebo jiného zastřešení? Pořiďte si montovanou halu

Ať už váš podnikatelský záměr vyžaduje zastřešení čehokoliv, určitě uvažujte o montovaných halách. Jsou levnější, rychlejší, šetrnější k životnímu prostředí a flexibilnější. Dají se využít jako sportovní haly, sklady, hangáry nebo stáje.

Montované haly v České republice

Velkou část montovaných hal, které u nás uvidíte, má na svědomí česká firma POLAK CZ, s.r.o. Společnost působí po celé republice i mimo území ČR. Ze zajímavých realizací lze zmínit například armádní mobilní hangár na opravu vrtulníků.

Co jsou vlastně montované haly

Montované haly se skládají z několika částí, které jsou samostatně přivezeny na místo a až tam se spojí dohromady. Je potřeba vybrat vhodnou plochu pro stavbu – musí být rovná, ideálně beton / asfalt / štěrk a kvůli ochraně před vodou je dobré, když je vyvýšená.

Následně přijedou zaměstnanci firmy POLAK CZ, kteří přivezou ocelové rámy vámi vybraného tvaru (písmena O, U nebo A). Rámy se rozestaví dál od sebe a spojí se ztužidly. Tím vznikne konstrukce, která se natře nátěrovým systémem barvy podle vašeho výběru.

Pak už zbývá halu jen opláštit a přidat další doplňky. Barvu opláštění máte rovněž na výběr. POLAK CZ dodává těžko hořlavou odolnou textilní tkaninu v šesti barvách. Dobře vypadají i kombinace jiné barvy střechy a bočních stěn. Nakonec se přidají plechová posuvná vrata a další věci, které si objednáte (odvětrávání, osvětlení, sekční vrata, atd.).

Výhody montovaných hal

Oproti tradičním stavbám mají mnoho výhod:

  • nízká cena
  • kratší doba stavby (pár týdnů)
  • dlouhá doba používání
  • flexibilita použití
  • přenositelnost
  • možnost rozšíření
  • méně materiálu, který by mohli ukradnout nebo poškodit vandalové

Na některé z nich se podíváme podrobněji.

Proč firmy nejčastěji sáhnou po montované hale?

Finance: Tím, že je hala rychleji hotová, ji mohou začít dříve využívat. Tím dříve se jim vrátí investované náklady. Celá stavba je navíc levnější, protože se používá méně materiálů a je nutné zaplatit méně pracovní síly. Společnost POLAK CZ nabízí možnost financování haly prostřednictvím leasingu nebo úvěru.

Plánování: Všechno časově sedí tak, jak se to dopředu naplánuje. Zatímco je vyráběná konstrukce haly, může být současně připravována plocha, kde se hala umístí.

Flexibilita: Montované haly se dají kdykoliv přestavět, rozšířit nebo přemístit. Konstrukci lze snadno rozebrat a postavit jinde, nebo přidat jeden či dva rámy, aby byla hala větší.

Na co se montované haly hodí

Téměř na všechno, kde je potřeba zastřešení. Využívají se v zemědělství – jako sklady na obilí nebo seno, ale i jako stáje pro zvířata či jezdecké haly pro koně. Zastřešují se jimi sportovní haly (pro tenis, florbal, badminton, atd.), používají se jako hangáry a garáže pro techniku a v neposlední řadě jako sklady pro jakékoliv zboží.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce