Cash je blíž

61 záměrů ve dvou kategoriích. Takový je výsledek uzávěrky přihlášek 14. ročníku akcelerátoru Můj první milion, za nímž stojí zlínské Technologické inovační centrum. Deset záměrů z každé kategorie nyní čeká osmitýdenní akcelerační program, který se vzhledem k pandemii koronaviru přesune do online prostředí.

K 16. únoru se v pořádající agentuře sešlo v kategorii středních škol 20 záměrů z celkem 10 institucí, do kategorie vysoké školy a veřejnost bylo přihlášených dokonce 41 záměrů, 15 z nich vzešlo z Univerzity Tomáše Bati. Odborná porota má nyní nelehký úkol – vybrat top 10 nejzajímavějších projektů v každé kategorii. Jejich autory pak čeká online akcelerační program nabitý odbornými workshopy a konzultacemi s mentory, kteří se pokusí jejich podnikatelské plány co nejvíce přiblížit k úspěšné realizaci.

Během osmi týdnů si účastníci akcelerátoru díky podpoře exkluzivních partnerů projektu Můj první milion prohloubí znalosti obchodního modelu, marketingu, právních aspektů, vedení a plánování, podnikových financí, ale zhodnotí a zdokonalí také své prezentační dovednosti.  „Akcelerační program si bere za cíl nejen posunout záměry účastníků v jejich realizaci, ale i naučit účastníky představit svůj podnikatelský projekt potenciálnímu investorovi. Toho mohou ostatně potkat už během samotného programu, což je bezesporu velmi atraktivní benefit,“ prozradil Petr Konečný.

Na závěr si tři vítězné záměry z obou kategorií odnesou finanční podporu, která usnadní rozjezd jejich podnikání, a možná i investici až 1,5 milionu korun. Bohatší budou také o znalosti, zkušenosti, exkluzivní kontakty a know-how těch nejlepších. Velké finále a ocenění vítězných projektů se uskuteční 20. května.

Více info na www.mujprvnimilion.cz

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce