3 rady, jak na více ekologické balení zásilek

Posíláte balíčky pro své zákazníky a chcete vylepšit balení? V dnešní době je důležité zaměřit se na ekologii. Naštěstí jde poměrně dobře skloubit mnoho různých zásilek a jejich ekologické a šetrné zabalení. A jak na to? S tím vám pomůže následující článek.

Kvalitní kartonové krabice

Nejzákladnějším kouskem vybavení do provozu, kde se balí balíčky pro zákazníky, jsou kartonové krabice. Ty by měly mít několik různých rozměrů podle toho, co konkrétně posíláte. Dostatečně pestrý výběr velikostí umožní zvolit nejlepší krabici tak, aby nebylo nutné použít tolik výplňového materiálu. Vhodně velká kartonová krabice také šetří místo v autě při přepravě, což je další bod pro více ekologické balení zásilek. Poštovní krabice je většinou z praktických důvodů potřeba nakupovat nové, ale můžete si pomoci také sbíráním již použitých krabic. Snížíte tak náklady a ještě uděláte odesílání více ekologické.

Obálky v různých podobách

Pro menší předměty je nezbytné vybrat obálky. Jednou z variant jsou kartonové obálky. Ty díky pevné struktuře dobře ochrání obsah a zákazník je následně může poměrně snadno vytřídit do papíru. Pro některé účely však jsou nezbytné bublinkové obálky. Ty nabídnou izolační vrstvu pro zabránění poškození přepravovaných předmětů, ale jejich následné vytřídění je o něco více problematické.

Ekologická výplň

Při balení zásilek je důležité počítat i s tím, že budete potřebovat výplňový materiál. Nejlepší variantou je recyklovat starý papír, noviny a podobně a tyto kousky použít jaké výplň. Další variantou jsou zakoupené papírové výplně, kdy si můžete vybrat například mačkaný papír nebo kartonovou střiž. Pro zmenšení spotřeby výplňového materiálu je dobré vybírat krabice o takové velikosti, která co nejvíce odpovídá předmětům na přepravu.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce