Nové koncepty prodeje – pop up shop, shop in shop, koncept store

Toužíte po neotřelém způsobu prodeje, který vaše zákazníky bude bavit? Dejte šanci novým konceptům prodeje. Vyniknete 😉

Pop up shop

Živá prezentace značky na krátkou dobu bez velkých nákladů. Tak nějak ve zkratce by se dal vysvětlit koncept prodeje s hravým pojmenováním „pop up“. „Pop up“ znamená ve volném překladu „vytřesknout“, „vyskočit“. Marketingově znalí možná budou znát význam ve spojení s bannery – jedná se o typ bannerů, které v jednu chvíli vyskočí na stránce a překryjí obsah stránky. Jako koncept prodeje se „pop up store“ vyznačuje důležitou charakteristikou – jde o krátkodobost fungování takového obchodu. Jinak je to běžný kamenný obchod, ale s tím rozdílem, že nefunguje roky či desetiletí, ale pouze týdny či několik málo měsíců.

Shop in shop

- Inzerce -

Shop in shop koncept prodeje, přestože si svou pozici na trhu zatím stále ještě buduje, není nic nového pod sluncem a způsobem fungování odpovídá svému doslovnému překladu – je to obchod v obchodě. Jeden „obchod“ ze sousloví je maličký, jedná se třeba jen o stánek o pár metrech čtverečních. Ten druhý „obchod“ pak ve slovním spojení označuje klasický kamenný obchod nebo supermarket. Dejme tomu, že bychom např. v Hervisu (což je multiznačkový market se sportovním oblečením) našli samostatně fungující stánek s oblečením značky Puma. To je příklad shop in shopu.

Koncept store

Koncept story jsou doménou designových lifestylových věcí – od oděvů, doplňků, obuvi, kosmetiky, přes jídlo, knihy, hudbu, až po nábytek, dekorace do bytu a umění samotné. První koncept story, tedy specializované obchody s lifestylovým zbožím, se začaly objevovat v Itálii a Francii už v 90 letech. Jako všechno, i koncept „koncept storů“ přišel do Česka se značným zpožděním. Ale daří se mu u nás, a to převedším v Praze, kde vzniká řada butiků nabízejících převážně tvorbu českých umělců. Mimopražští zase ostrouhají, ale pro vás o důvod víc, proč si koncept store pustit i do svého podnikání 😉

- Z našeho e-shopu -
Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Mohlo by vás zajímat ...

Inzerce