Nové koncepty prodeje – pop up shop, shop in shop, koncept store

Toužíte po neotřelém způsobu prodeje, který vaše zákazníky bude bavit? Dejte šanci novým konceptům prodeje. Vyniknete 😉

Pop up shop

Živá prezentace značky na krátkou dobu bez velkých nákladů. Tak nějak ve zkratce by se dal vysvětlit koncept prodeje s hravým pojmenováním „pop up“. „Pop up“ znamená ve volném překladu „vytřesknout“, „vyskočit“. Marketingově znalí možná budou znát význam ve spojení s bannery – jedná se o typ bannerů, které v jednu chvíli vyskočí na stránce a překryjí obsah stránky. Jako koncept prodeje se „pop up store“ vyznačuje důležitou charakteristikou – jde o krátkodobost fungování takového obchodu. Jinak je to běžný kamenný obchod, ale s tím rozdílem, že nefunguje roky či desetiletí, ale pouze týdny či několik málo měsíců.

Shop in shop

Shop in shop koncept prodeje, přestože si svou pozici na trhu zatím stále ještě buduje, není nic nového pod sluncem a způsobem fungování odpovídá svému doslovnému překladu – je to obchod v obchodě. Jeden „obchod“ ze sousloví je maličký, jedná se třeba jen o stánek o pár metrech čtverečních. Ten druhý „obchod“ pak ve slovním spojení označuje klasický kamenný obchod nebo supermarket. Dejme tomu, že bychom např. v Hervisu (což je multiznačkový market se sportovním oblečením) našli samostatně fungující stánek s oblečením značky Puma. To je příklad shop in shopu.

Koncept store

Koncept story jsou doménou designových lifestylových věcí – od oděvů, doplňků, obuvi, kosmetiky, přes jídlo, knihy, hudbu, až po nábytek, dekorace do bytu a umění samotné. První koncept story, tedy specializované obchody s lifestylovým zbožím, se začaly objevovat v Itálii a Francii už v 90 letech. Jako všechno, i koncept „koncept storů“ přišel do Česka se značným zpožděním. Ale daří se mu u nás, a to převedším v Praze, kde vzniká řada butiků nabízejících převážně tvorbu českých umělců. Mimopražští zase ostrouhají, ale pro vás o důvod víc, proč si koncept store pustit i do svého podnikání 😉

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce