Zapomeňte na inzeráty, hledejte zaměstnance na profesní síti Staffito

Dnešní doba přeje spíš zaměstnancům než zaměstnavatelům. Volných pracovních míst je hromada, nezaměstnanost je nejnižší za několik posledních let, a zaměstnanci si tak mohou vybírat. Obsadit všechny potřebné pozice ve firmě může být docela nesnadný úkol. Obzvlášť pokud sháníte odborníka a máte na něj trochu přísnější požadavky. Kde se všichni ti schopní lidé skrývají?

Hledáte-li zaměstnance, musíte rozhodit sítě do všech směrů. Poptat se známých, informovat o tom na webu a na sociálních sítích, zveřejnit inzeráty. Dejte si ale dobrý pozor na to, kam všude je umisťujete. Zpečetíte si tím svůj osud. Je vám jasné, že na sPrace.cz a podobných portálech se pohybuje jiná sorta lidí než třeba na LinkedInu?

Prohledejte profesní sítě

Právě profesní sítě jako LinkedIn dávají vyšší šanci narazit na spolehlivého a šikovného zaměstnance, který se nebojí moderních technologií. Nemusíte ale zůstávat jen u něj. Existují i lepší alternativy zaměřené přímo na vyhledávání vhodných pracovníků. A jedna z těch povedených nese název Staffito.

Profesní síť Staffito je chytrá. Profily na ní mají jak firmy, tak zájemci o dobrou práci, a ona je spojuje podle společných zájmů. Firmě se tedy nestane, že by se musela probírat nabídkami lidí, kteří by u ní ve finále pracovat ani nechtěli, a zájemci také dostávají pouze relevantní inzeráty.

Cílem je zaujmout

Staffito je česká profesní síť, a ačkoliv jste o ní doposud možná ještě ani neslyšeli, je poměrně známá. Pozice na ní nabízí spousta firem a jsou mezi nimi i velmi známá jména jako CZC.cz, Citroën, Skanska, Zepter či Zetor. Chcete-li v jejich konkurenci obstát, musíte zájemce něčím ohromit. Tak se pojďme podívat na to, jak na Staffitu uspět.

Ať už jste majitelem, ředitelem či HR specialistou, musíte své firmě vytvořit profil. Nejde jen o vyplnění informací, přidejte také fotografie. Víte, že obrázek často vydá za tisíc slov. Nebojte se představit kanceláře, výrobní haly a firemní kulturu. Zdůrazněte, jaké výhody mají vaši zaměstnanci oproti jiným firmám, popište také svůj výrobek či službu. Lidé nechtějí pracovat jen tak bezmyšlenkovitě, touží tvořit něco, co bude mít smysl. Tak jim to nabídněte.

Na Staffitu objevíte nové talenty

Pak už můžete přímo inzerovat nabídky práce. Budou přesně zacíleny na členy Staffita, kteří se zajímají o odvětví, v němž podnikáte. Přijdou vám nabídky, vy si prohlédnete profily, životopisy, zkušenosti, reference a hodnocení ostatních. Jedno je ale jisté. Na Staffitu potkáte samé šikovné lidi, kteří jsou schopní udělat pro nalezení práce svých snů něco více než průměrný člověk. Na druhou stranu musíte počítat také s tím, že takoví se nespokojí s málem. Nemluvíme přitom jen o financích, dnešní mladí lidé chtějí mnohem více.

Zkuste to, nebudete litovat

Na Staffitu budete v dobré společnosti. Jednak mezi známými firmami, jednak spoustou uživatelů. Každý týden se přidává přes 300 členů hledajících práci a vy na ně můžete zacílit. Basic účet je zdarma, a to navždy. Umožňuje vám však inzerovat pouze jednu aktivní nabídku práce. Pak jsou na výběr ještě účty Premium a Premium Top nabízející různé výhody. Pro začátek rozhodně začněte s tou základní variantou, systém si osaháte, podíváte se, jak funguje, a na vlastní kůži se přesvědčíte, jestli je to pro vás správná cesta k hledání zaměstnanců.

A ještě jeden bonus na závěr je potřeba zmínit. Staffito funguje rychle. Pojetí této profesní sítě odpovídá naší rychlé neustále se měnící době. Zaměstnance tady najdete klidně do pár hodin. Na druhou stranu musíte počítat s tím, že daný uchazeč může během následujících desítek minut dostat několik dalších nabídek, které vás třeba převálcují. Na Staffitu to prostě žije!

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce