V čem posílat zboží? V krabici i v obálce

Víte, že Česko má nejvíce e-shopů v Evropě v přepočtu na obyvatele? V současné době jich je přes 43 000 a číslo neustále roste. Jen si představte, kolik balíčků ze všech těchto e-shopů denně míří ke koncovým zákazníkům. Vozí je Česká pošta i soukromí dopravci. Putují kolikrát přes celou republiku, aby udělaly radost. Proto je tak důležité, v čem budou zabalené.

Co je na tom k řešení, vždyť stačí papírové krabice, ne? Jestli vám hlavou běží tato myšlenka, tak se šeredně mýlíte. Ono je totiž poněkud více variant.

Začneme klasicky: Kartonové krabice

Kartonové krabice patří mezi nejoblíbenější obalové materiály, a to i mezi e-shopaři. Jde o poměrně levný způsob, dají se sehnat v různých velikostech, lze je opatřit potiskem. Plus jim dávají také ekologové, jsou recyklovatelné. Jedinou nevýhodou jsou větší rozměry. Obzvlášť od té doby, co Česká pošta zavedla ocenění na základě rozměrů a nikoliv hmotnosti, je prostě ve vlastním zájmu lepší balit do co nejmenších krabic. Při jejich příštím velkém objednávání si tedy určitě rozmyslete, co všechno máte za zboží.

Šťastlivcům postačí i bublinková obálka

Prodáváte něco drobného, na co krabice ani není potřeba? Pak budou nejlepší volbou bublinkové obálky. Zase se dají sehnat ve spoustě velikostí, ušetříte za poštovné i za další obalové materiály. Bublinková fólie už uvnitř je, takže nemusíte řešit nic podobného. Naproti tomu u papírové krabice musíte dokoupit vzduchové sáčky nebo polystyrenovou výplň, aby se zboží při manipulaci nepoškodilo.

Oblečení se posílá i v igelitových taškách

Některé e-shopy s oblečením posílají své zboží ve velkých igelitových taškách. Jsou poměrně praktické, protože obal sám o sobě skoro nic neváží a je, na rozdíl od krabice, skladný. Existuje tady ovšem jeden dost velký háček. Plastové tašky v dnešní době nejsou zrovna na vrcholu popularity. Ne že by na vás přišel někdo z Greenpeace, ale i u některých zákazníků získáte vroubek, když zjistí, jak je vám lhostejný osud naší planety.

K tomu všemu si přidejte ještě lepicí pásky na přelepení krabic, nějaký ten výplňový materiál a máte kompletní arzenál pro odesílání zásilek. Pamatujte, že už způsob zabalení zboží udělá první dojem.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce