Dobírka, převod, nebo platební brána?

Provozujete e-shop? A jaké platební možnosti svým zákazníkům nabízíte? Zřejmě platbu dobírkou, platební kartou a převodem z účtu. Existují ale i jiné možnosti!

U zavedených e-shopů se zákazníkovi při platbě nabízí několik možností. Hodně z nich dává přednost dobírce. Mají tak záruku, že za své zboží zaplatí až v okamžiku, kdy jej budou doslova držet v ruce. A za tuto jistotu si neváhají něco připlatit.

Platba na dobírku? Zákazníci jí věří

Většina e-shopů si cenu při platbě dobírkou přiráží zhruba 40 korun. Jinak na tuto možnost nahlíží samotný obchodník, pro kterého tento způsob platby znamená jisté riziko. Mnozí zákazníci si zkrátka nákup po objednání rozmyslí a zboží si nevyzvednou. Zboží se v tom případě vrací k obchodníkovi, samozřejmě na jeho náklady.

Platby online

Další možností, jak za zboží zaplatit, jsou platby online, tedy platby kartou (platební či kreditní), platby mobilem a převody z účtu na účet. Platbu kartou z obav o únik citlivých dat někteří zákazníci často zavrhují a převod z účtu zase nebývá nejrychlejší, někdy se protáhne na několik dní. Velké popularitě se v poslední době těší i platba mobilem. Nezbytnou mobilní aplikaci ale zase nepodporuje každý telefon.

Rychlá a bezpečná platební brána

Zavedené e-shopy umožňují platby prostřednictvím platební brány. Ta je chytrým platebním řešením sloužícím jak tomu, kdo platí, tak i tomu, kdo dostává zaplaceno. Umožňuje totiž platbu prostřednictvím internetového bankovnictví. Ve své podstatě to je takový rychlejší převod z účtu na účet.

Jak funguje platební brána?

Zákazník při platbě zvolí možnost platbou platební branou (například PayPal) a ze seznamu nabízených bank vybere tu, u níž má zavedený svůj účet. Po potvrzení objednávky bude automaticky přesměrován do svého internetového bankovnictví, ve kterém platbu dokončí.

Platební brána Pays

Každá ze zmíněných platebních metod má svá pro a proti. A také své příznivce, kteří si těžko zvykají na metody nové. A s tím majitelé e-shopů musejí počítat. Právě pro ně pak je určená platební brána Pays, která ve srovnání s klasickými platebními branami jde ještě dál.

Platební brána podporující všechny platební metody

Platební brána Pays totiž ve srovnání s konkurencí umožňuje úhradu za zboží prostřednictvím kterékoli z výše zmíněných metod – nejenom tedy prostřednictvím internetbankingu. Pays obchodníkovi částku převede bez ohledu na to, jakou metodou zákazník platil. Ten tak prakticky nic neriskuje.

Pays pro každý web

Platební bránu Pays navíc do deseti minut nastavíte prakticky na každém webu, a to aniž byste si museli najmout profesionálního programátora. Pay platební bránu je možné využívat prakticky na všech zařízeních včetně tabletů a mobilů. A jen vy sami si určujete, která strana bude hradit poplatky, zdali vy jako obchodník, nebo zákazník. Vše v bráně lze snadno nastavit. Na vaše náklady půjde jen převod tržby na váš účet ve výši 39 korun. Není to nic složitého, že ne?

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce