Udržitelnost není jen trend: dejte šanci ekologickým obalům

Hledáte cestu, jak snížit dopad obalů, které používáte při svém podnikání, na životní prostředí? Které šetrné a recyklovatelné materiály můžete využít pro balení zásilek a svého zboží?

Recykláty šetří přírodní zdroje i emise CO2

Základním ekologickým řešením jsou recyklované materiály, tedy recykláty. Ať už se jedná o recyklované papíry, lepenky či fólie, jejich opětovné využití je mnohem šetrnější k přírodním zdrojům než výroba z původních surovin.

Při recyklaci se totiž využívají již použité materiály, takže není potřeba těžit nové suroviny jako dřevo, ropu či kovy. Recyklace tak chrání vzácné přírodní zdroje naší planety. Studie navíc ukazují, že recykláty ve srovnání s konvenčními materiály produkují méně emisí CO2. Při jejich použití tedy výrazně snižujete uhlíkovou stopu vašich obalů a přispíváte k ochraně klimatu.

Rozložitelné bioplasty minimalizují odpad

Další skvělou ekologickou variantou jsou kompostovatelné bioplasty vyrobené ze zemědělských zbytků, kukuřice či škrobu. Tyto biologicky rozložitelné plasty se v přírodě rozkládají během několika měsíců.

Na rozdíl od konvenčních plastů z ropy tak bioplasty nekončí v oceánech a v přírodě jako odpad. Díky své rozložitelnosti výrazně snižují produkci plastového odpadu a mikroplastů znečišťujících vodní ekosystémy i půdu. Představují tak ideální ekologickou budoucnost obalových materiálů.

Papírové pásky a výplně jako náhrada plastů

Jednoduchým, ale velmi účinným ekologickým opatřením, po kterém můžete sáhnout, je také nahrazení plastových prvků obalů jejich papírovými alternativami. Místo plastových pásek tak můžete použít papírové. Stejně tak plastové vzduchové výplně či polystyren lze nahradit papírovou drtí. Tímto jednoduchým krokem výrazně eliminujete zbytečné množství plastů ve svých obalech.

I zákazníky zajímá váš postoj k ekologii

Aby měly vaše ekologické obaly ten správný dopad, je důležité o jejich šetrných vlastnostech také informovat zákazníky. Uveďte na obal označení jako „vyrobeno z recyklátu“ či „kompostovatelné”. Zákazníci to ocení a vaše firma získá image ekologicky smýšlející značky, což může znamenat silnou konkurenční výhodu.

Ekologické řešení pro vaše obaly

Pokud máte zájem o šetrné a recyklovatelné balení pro nejrůznější typy sortimentu, vyhledejte dodavatele a výrobce obalů, který vám připraví řešení na míru. Jako například specialista na obalové materiály Rajapack.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce