Stěhujete firmu? Většinou to zvládnete svépomocí

Nestěhujeme se jen v osobním životě. Pokud máme firmu, je dost možné, že firemní stěhování zažijeme hned několikrát. Možnosti, jak tuto nepříjemnost zvládnout, jsou dvě. Buď si najmeme profesionály, anebo zapojíme do stěhování vlastní zaměstnance. Jaká jsou pro a proti?

Ke stěhování svépomoci potřebujete vybavení

Zejména pokud jste menší firma, pravděpodobně vám bude chybět pro stěhování svépomocí potřebné vybavení. Přestože nějaký vozový park nejspíš máte, pravděpodobně vám chybí vhodný přívěsný vozík, ve kterém je možné kancelářské vybavení mezi starou a novou kanceláří převézt. Řešením je půjčovna vozíků. Větší vozík napojený na tažné zařízení, optimálně zaplachtovaný, je ideální pomocník, který nám pomůže přestěhovat firmu svépomocí.

Co ale dělat, když nemáte tažné zařízení? Než si muset v půjčovně půjčovat i automobil s tažným zařízením, půjčte si raději dodávku. Například půjčovna dodávek Ostrava má ve své nabídce dodávky speciálně vybavené tak, aby byly vhodné právě pro stěhování. Samozřejmostí jsou i víkendové zápůjčky, protože zrovna víkendy firmy při stěhování preferují. Stěhujete se například v rámci Ostravy? Profesionální stěhovací služby Ostrava už nebudete ani potřebovat. K řízení dodávky vám postačí řidičský průkaz skupiny B a třeba vaše stěhování Ostrava Poruba – Ostrava Michálkovice může začít.

Stěhovací firma stěhování zorganizuje na klíč – ale něco to stojí

Pokud se však již vaše společnost výrazněji rozrostla a máte několik desítek až stovek zaměstnanců, bude pro vás výhodnější využít profesionální služby stěhovací firmy. Ta je schopna zorganizovat přestěhování skutečně od A do Z. Včetně úklidu prostor, zabalení stěhovaných věcí, až po jejich správné nainstalování na nové místo. Tyto služby jsou však dražší a nemůže si je dovolit každý. Proto menší firmy preferují stěhování svépomocí.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce