Chcete si založit e-shop? Vyberte si jednu z následujících možností

V posledních několika letech zažívá oblast e-commerce obrovský rozmach, čemuž dopomohla i koronavirová pandemie. Pokud teprve plánujete založit si internetový obchod, nabízí se vám hned několik možností, přičemž poměrně velkou roli při rozhodování hraje i rozpočet. Konečná cena se může výrazně odlišovat, a to podle toho, jaký systém provozu zvolíte. V následujících řádcích vám prozradíme hned tři možné varianty.

Open-source

První, současně i nejvíce dostupnou možností je open-source platforma, která je sice bezplatná, nicméně na druhou stranu bez potřebné podpory. Vybrat si můžete hned z několika různých platforem, ovšem počítejte s tím, že využijete pouze jádro jako takové, které si nakonec přizpůsobíte svým potřebám a požadavkům. Bohužel, zprovoznění takového e-shopu nezvládne laik, protože jsou nezbytné znalosti programování, aby výsledek vypadal k světu.

Pokud tedy chcete využít open-source jádro, neobejdete se bez služeb nějaké specializované agentury, případně programátora na volné noze. Zaplatit tak budete muset desítky hodin práce, a proto vás e-shop ve výsledku vyjde na desítky tisíc korun.

Nicméně open-source má jednu velkou nevýhodu, a to, že nemáte zákaznickou podporu, která by vám v případě jakéhokoliv problému pomohla. Zvažte tedy, jestli je tvorba e-shopu touto cestou pro vás tím pravým ořechovým.

E-shop na míru

Dalším způsobem, jak založit e-shop, je jeho vytvoření na míru. Vzhledem k tomu, že je vám sestaven internetový obchod od A do Z na míru vašim potřebám, výsledek je drahý. Cena se často šplhá i na několik set tisíc korun. I když na druhou stranu, e-shop na míru naplní vaše očekávání a bude disponovat všemi potřebnými funkcemi.

Spuštěním internetového obchodu však nejsou práce zcela u konce, ale ještě vzniknou náklady na ladění, vylepšování a případné změny.

Pronájem e-shopu

Ideálním kompromisem je jednoznačně pronájem e-shopu, který je nejenže cenově dostupný, ale také praktický. Internetový obchod může mít i specifické funkce, navíc máte k dispozici zákaznickou podporu. V rámci pronájmu se k vám dostanou také průběžné aktualizace s vylepšeními.

Významným poskytovatelem pronájmu e-shopu je společnost Upgates, která vám dává naprosto volnou ruku, co se grafiky týče. Poskytuje také možnost vlastního API, abyste si mohli internetový obchod napojit na interně používané nástroje. Jestliže se chcete přesvědčit o tom, že je řešení od Upgates uživatelsky přívětivé, založte si testovací verzi zcela zdarma a zkoušejte ji po dobu třiceti dnů.

Tak neváhejte a ponořte se do online podnikání. Internetový obchod je jednou z cest, jak se dostat do oblasti e-commerce s optimálními náklady.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce