Bez emailu na vlastní doméně se neobejdete. Zjistěte, co bude pro vaši firmu nejvýhodnější

Lidstvo už před několika lety vstoupilo do digitální éry. Počítače, tablety a chytré telefony, se kterými se lze kdykoli připojit k internetu, jsou pro drtivou většinu obyvatel rozvinutých zemí světa naprostou samozřejmostí, bez obtíží je zvládnou plnohodnotně využívat nejen dospělí v produktivním věku, ale také děti školou povinné a nemalá část seniorů. Kdo dnes není na internetu, jako by nebyl. Toto pravidlo platí nejen pro jednotlivce, zejména pro firmy je působení na síti zcela zásadní.

Kvalitní web a email na vlastní doméně jsou důležitou vizitkou každé seriózní firmy

Žádná firma, která chce rozvíjet své podnikání, získat dostatek klientů a dosáhnout zajímavého zisku, se neobejde bez přehledných webových stránek. To, že je tato forma prezentace naprostým základem pro každého podnikatele od drobných živnostníků až po velké společnosti a nadnárodní korporace, se i těm největším skeptikům definitivně potvrdilo v posledních dvou letech. Jakmile došlo v důsledku vládních opatření k uzavření všech provozoven, prodávajících zboží a poskytujících služby, které nepatří mezi nezbytné, dostala se řada podnikatelů do nezáviděníhodné situace. Ve výhodě byli ti, kteří již v minulosti provozovali kromě kamenné provozovny i e-shop nebo dokázali on-line prodávat své služby. Podnikání přes internet se v posledních dvou letech dostalo do popředí zájmu široké veřejnosti. K důvěryhodné prezentaci přitom zcela neodmyslitelně patří email na vlastní doméně.

Provozovat email na vlastní doméně si může dovolit úplně každý. Jaké výhody má takové řešení?

 • Budujete značku. Lidé si vaše jméno snáze zapamatují. A také budou vědět, na jakou adresu vám mohou napsat.
 • Působíte důvěryhodně. Mít firemní email na Googlu bylo možné tolerovat v časech internetové prehistorie. Ty časy jsou ale dávno pryč. Důvěru klientů si nezískáte, když nebudete používat vlastní doménu.
 • Z vaší pošty zmizí reklamy.
 • Zvýší se bezpečnost dat a sníží riziko záměny adresy.
 • Emailů můžete mít i několik.
 • Svou doménu můžete kdykoli převést k jinému poskytovateli.
 • Email na vlastní adrese si zvládnete založit sami.

Když chcete email na vlastní doméně, nabízejí se dvě možnosti. Vyplatí se vám vsadit na mailserver, či na email hosting?

Vždy je rozhodující, jakým způsobem email využíváte. Někteří živnostníci, například drobní řemeslníci nebo provozovatelé stánků s rychlým zbožím a menších prodejen, mohou napsat a přijmout jenom několik málo desítek emailů týdně, další dokonce email používají jenom několikrát do měsíce. Velké společnosti, reklamní agentury, e-shopy, cestovní kanceláře a mnoho dalších firem zase intenzivně komunikuje prostřednictvím e-mailu s klienty, dodavateli a partnery každý den. Někomu stačí jediná adresa, další potřebuje individuální emaily pro jednotlivé zaměstnance. Výjimkou nejsou ani případy, kdy je každá emailová schránka vyhrazena pro řešení určité agendy.

Email hosting

Email hosting oceníte, pokud vyřizujete menší objem pošty a je vás ve firmě méně. Je to hlavně kvůli tomu, že prostor je zde většinou dražší než např. na vlastním mailserveru. Na e-mail hostingu je největší výhoda v jeho jednoduchosti pro zákazníky. Máte jednoduché administrační prostředí, kde vytváříte a spravujete e-mailové schránky a k dispozici máte i webmail kam se můžete k poště přihlašovat odkudkoliv.

Samozřejmě mezi největší výhody patří:

 • Nízká cena.
 • Neomezený počet schránek
 • Jednoduchá správa služeb.
 • Technická podpora, která vždy poradí.
 • Zálohování v ceně.

Mailserver

Mailserver je zase pro zákazníky, kteří potřebují řešit více, než jen obyčejnou firemní korespondenci. Jedná se o hodně flexibilní řešení, které je zase vhodné pokud máte více domén, na kterých potřebujete e-mailové schránky. Na mailserveru domény můžete jednoduše přidávat a zase odebírat podle potřeby. 

Výhody mailserveru:

 • Neomezený počet domén a emailových schránek.
 • Vlastní IP adresa, DKIM, antispam, antivir.
 • Root přístup + technická podpora.
 • Česká aplikace VPS Centrum pro správu serveru
 • Mailserver na 7 dní zdarma

Mailserver je proto ideální volbou nejen pro všechny společnosti s větším počtem zaměstnanců, ale také pro podnikatele využívající několik rozdílných domén. Kromě velkých firem ocení mailserver například redakce internetových a dalších médií, majitelé eshopů, provozovatelé internetových kurzů a mnozí další. 

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce