Belek: Golfový ráj stvořený pro dovolenou

Mezi tureckými městy Manavgat a Antalya stojí stále oblíbenější letovisko Belek. Láká krásnými plážemi, vysokým komfortem v místních hotelech a také sportovním vyžitím. Na své si tu přijdou hlavně milovníci golfu.

Město Belek u Středozemního moře patří k tomu nejlepšímu, co aktuálně Turecká riviéra nabízí. A to jak párům, rodinám, tak i náročnějším návštěvníkům. Pláže s jemným pískem jsou tu dobře udržované a vybavené lehátky, slunečníky i plážovými bary. Vysokou kvalitu a čistotu vody potvrzuje i ocenění Modrá vlajka, kterým se tu pyšní hned několik pláží.

Město pro amatérský i profesionální golf

Pokud toužíte po jedinečné dovolené, nahrává této lokalitě i vysoká kvalita hotelových resortů. Ubytování s wellness centry, ale i soukromými golfovými hřišti tu najdete spoustu. Právě Belek je destinací, o které mluví snad každý profesionální i amatérský golfista po celém světě. Zdejší hřiště patří kvalitou k opravdové špičce a na jejich ploše se konalo již několik významných turnajů jako Turkish Airlines Open, Turkish Airlines Challenge nebo PGA Seniors Open.

Patříte k příležitostným hráčům golfu? Díky množství moderních resortů s vlastními hřišti pro vás nebude problém najít vhodné ubytování. My však doporučujeme věnovat pozornost Gloria Golf Resortu, který nabízí dvě prvotřídní hřiště o 18 jamkách. Jeho součástí je také golfová akademie a obchod s golfovým příslušenstvím. Za hrou v malebném prostředí borovicového lesa zavítejte do Cornelia Diamond Golf Resort & Spa. Čeká tu na vás 27jamkové hřiště navržené renomovaným golfistou Nickem Faldo. S výhledy na Středozemní moře si zase můžete zahrát na hřišti hotelu Maxx Royal Belek Golf Resort.

Jak je to s počasím?

Možná si říkáte, že Turecko bude z hlediska klimatických podmínek vhodné jen pro golfisty, kterým nevadí ostré slunce a vysoké teploty. Naopak. Belek si drží ideální teploty pro golf po většinu roku. Od března do května se rtuť teploměru drží na příjemných 20 až 25 °C. Nejde o hlavní turistickou sezónu, tudíž i hřiště budou méně přeplněná.

V období od září do listopadu tu panují podobné teploty jako na jaře. Navíc moře je z léta krásně vyhřáté, takže nebude nouze ani o relax u vody.

Pokud se do Beleku plánujete vypravit přes léto, v některých dnech vás čekají i teploty atakující 40 °C. V takovém případě doporučujeme navštěvovat hřiště už v brzkých ranních hodinách nebo naopak za soumraku, kdy je klima přívětivější.

Mějte na paměti, že město nabízí i další vyžití v podobě odpočinku u čistého moře, zábavy ve formě vodních sportů či výletů za památkami i krásami zdejšího národního parku. Užije si tu tak dovolenou opravdu každý.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce