Úspěšné složení státní maturitní zkoušky znamená konec středoškolského života. Nicméně spousta absolventů středních škol pokračují ve studiu, tentokrát na vysoké škole. Chtějí prohloubit nadobyté teoretické znalosti a osvojit si nové praktické dovednosti. Tamní vysoké školy se většinou zaměřují spíše na teoretickou výuku, přičemž studenti nejsou schopní využít teorii v praxi. Z davu vystupuje Vysoká škola podnikání a práva, která do studijního plánu zahrnuje také odbornou praxi.
Vysoká škola podnikání a práva je v českých vodách poměrně mladá soukromá vysoká škola. Vznikla spojením dvou renomovaných vysokých škol (VŠMIEP Praha a VŠP Ostrava), přičemž každá se pyšnila více než patnáctiletou tradicí. Nabízí bakalářské a navazující magisterské studium zaměřené na podnikání a právo.
Studijní obory soukromé vysoké školy
Pro budoucí podnikatele jsou určené dva obory – Podnikání a Podnikání a management v obchodu a službách. Bakalářské studium trvá celkem šest semestrů, tedy tři akademické roky. Přijímací řízení probíhá formou motivačního pohovoru. Vysoká škola disponuje pracovišti v Ostravě, Praze a Brně.
Absolventi bakalářského oboru Podnikání se uplatní v segmentu malého a středního podnikání. Uplatnění nachází ve firmách všech právních forem se zaměřením především na ekonomiku, správu a management. A obor Podnikání a management v obchodu a službách se specializuje na tři základní disciplíny, a to marketing, obchod a logistiku. Bakaláři potom obsadí pozice spojené s řízením malého a středního obchodní společnosti.
Případně se můžete trochu odštěpit od podnikání jako takového a můžete se přihlásit na obor Právo v podnikání, který je součástí programu Právní specializace. Studenti získávají speciální znalosti a dovednosti v obchodním, živnostenském, autorském, průmyslovém, ekonomickém, bankovním a mezinárodně obchodním právu.