Sídlo jako image firmy: nejlepší adresy pro podnikání

Známý reklamní slogan z devadesátých let hlásal, že image je na nic. Je to ale skutečně pravda? Největší firmy na trhu si pečlivě vytvářejí svůj obraz a dbají na reputaci. Jednou z důležitých aspektů image je sídlo firmy. Které jsou ty nejprestižnější a jak podobnou adresu levně získat?

Byznys zdaleka není jen o vyjednávání, smlouvání či kupeckých počtech. To, zdali s někým vůbec budete obchodovat, závisí na mnoha faktorech. Důležitá je zejména důvěra. Úspěšné firmy se silnou značkou působí důvěryhodným dojmem. Pro zákazníky a obchodní partnery to je důvod, proč využívat služby těchto společností či s nimi obchodovat. Image firmy má zásadní vliv na úspěch podnikání. Co ji tvoří?

Co tvoří image firmy?

Každý z nás si dokáže představit, jak asi vypadá úspěšný byznysmen či manažer. Drahé auto, skvěle padnoucí oblek či luxusní hodinky. Taková image vytváří dojem úspěchu a určité úrovně. O obchodu budete spíše jednat s tímto člověkem, nežli s podnikatelem, který přijede v obstarožním autě a bude mít na sobě pletený svetr.

I firmy mají svojí image. Nemusí ji utvářet jen televizní spoty či hodnocení na internetu. Ledacos napoví třeba forma podnikání. Například na založení akciové společnosti je nutný základní kapitál ve výši dvou milionů korun. U firmy, která „na tohle má”, existuje předpoklad, že bude solventním partnerem.

Podobně důležité je také sídlo firmy. Lukrativní nemovitosti v centru velkoměst patří mezi to nejdražší, co lze koupit či pronajmout. Luxusní adresa je pro firmu to samé jako drahý oblek, auto či hodinky pro manažera. Naopak firma, která sídlí někde na vesnici „v Horní Dolní” nebude působit příliš dobrým dojmem.

Nejlukrativnější světová sídla pro firmu

Na vrcholu žebříčku nejdražších a nejzajímavějších lokací pro firmy je centrum Hong Kongu. Nachází se zde ústředí největších mezinárodních finančních institucí světa. Cena za pronájem kancelářského prostor se zde pohybuje kolem 80-90 tisíc korun za metr čtvereční ročně.

Druhé místo většiny světových žebříčků obsazuje londýnská oblast West End. Leží v samotném centru anglické metropole. Vedle kanceláří a obchodních domů se zde nachází po Broadwayi nejslavnější světové divadlo. Pronájem zde vyjde na více jak 60 tisíc Kč/m2/rok.

Další slavné místo je Manhattan v New Yorku. Na jihu Manhattanu leží takzvaný Finanční distrikt, kde najdete Wall Street, mrakodrap One World Trade Center či největší světovou burzu New York Stock Exchange. Kanceláře si tu pronajmete za 40-50 tisíc korun za metr čtvereční ročně.

Mezi další světově proslulé lokality patří Finance Street v Pekingu, obchodní centrum Marunouchi v japonském Tokiu nebo Connaught Place v indickém Novém Dillí.

Virtuální adresy: luxusní sídlo firmy za hubičku

Pokud chcete pro vaši firmu to nejlepší možné sídlo, máte tři možnosti.

  1. Koupit si vlastní prostory.
  2. Pronajmout si nemovitost.
  3. Přes specializovanou firmu si zaregistrovat sídlo na lukrativní adrese.

Ceny nemovitostí v prestižních lokalitách jako Praha či Brno jsou poměrně vysoké. V hlavním městě se může jednat až o několik desítek tisíc korun měsíčně. Pro rozjíždějící se firmu se může jednat o velké sousto. Alternativou může být registrace virtuální adresy. V rámci této služby je firma v obchodním rejstříku zapsaná s adresou například v centru Prahy.

Cena za poskytnutí sídla se pohybuje od pětistovky do tisícikoruny měsíčně. Můžete tak ušetřit až stovky tisíc korun ročně. Na zvolené adrese je firmě přebírána a přeposílána veškerá korespondence. V rámci pronájmu může firma využít další služby jako vedení účetnictví, právní a finanční poradenství či zastupování před úřady.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce