Nechte se inspirovat kancelářskými trendy pro rok 2019

Kancelářský nábytek a jeho design se v posledních letech hodně změnil, což odráží změny ve způsobu, jakým pracujete. Nepoužívá se již obrovský počet spisových skříní, do kterých jste plnili spoustu dokumentů. Trendem se stává čím dál více šetření papíru, a tím také lesů.

Jednolité barvy byly nahrazeny jasnými a barevnými kancelářskými návrhy pro pracovní prostředí, které je stále více závislé na technologiích. To znamená, že se můžete soustředit na vytváření krásného pracovního prostředí, které je mnohem vhodnější pro způsob, jakým pracujete ve 21. století, a také pro efektivitu práce vašich zaměstnanců. Jak tedy zařídit pracovnu co nejlépe?

Nedávné pokroky v materiálech umožnily tvůrcům nábytku být mnohem kreativnější a zábavnější, a to s tvary a koncepcemi, které přinášejí atraktivnější a minimalistický kancelářský nábytek, který je zároveň robustní a praktický.

Prostor a rostliny

Stále více se klade důraz na to, jak mohou být vaši zaměstnanci ovlivňováni svým okolím – splývající prostor může být demotivující, kdežto barevná a přátelská kancelář může být velmi motivující. A s více důkazy o tom, jak příroda a zeleň mohou mít pozitivní vliv na duševní pohodu, má smysl mít v kanceláři spoustu rostlin. Jedním z trendů v kancelářském nábytku v roce 2019 je vytvoření úložných jednotek s prostorem pro rostliny nahoře, což vám umožní, aby vaše kancelář byla zelenější a šťastnější, aniž by ztratila další prostor.

Vyvarujte se sezení

Nyní existuje obrovské množství důkazů o tom, jak špatné je, abyste po celý den seděli, přesto většina kancelářských pracovníků dělá právě to. Nedávný trend pro výškově nastavitelné stoly pomáhá řešit tuto situaci, což zaměstnancům nabízí možnost volby, zda mají sedět, nebo stát, zatímco pracují. Nejnovějšími trendy v sortimentu kancelářského nábytku jsou progresivní stoly, které vám umožní přenastavit oblíbenou výšku stolu během několika vteřin. Můžete dokonce propojit váš stůl s online aplikacemi, tak abyste dostávali zdravé tipy a pravidelná připomenutí. Můžete díky tomu stát po celý den, případně měnit v průběhu dne výšku stolu, a střídat tak sezení a stání u pracovní desky.

Nanotechnologie

Nanotechnologie má za cíl převrat v kancelářském nábytku. Jedná se o extrémně houževnatý a odolný nábytek proti suchému teplu (což znamená, že si na něj můžete dát šálek čaje, aniž byste se museli starat o to, že by se vytvořily na nábytku stopy). Nábytek je také odolný proti vodě a dokonce se lehce dají odstranit i malé škrábance, což nábytku dává delší životnost.

Barva

Je pravděpodobné, že krásné světlé, restaurované barvy nábytku budou jedním z hlavních trendů v roce 2019. Navíc jsou již nyní také oblíbené přírodní barvy, jako je zelená, protože firmy budou i nadále přijímat udržitelnost. Jsou upřednostňovány takové barvy, které zvednou duch pracovníků a povzbudí je, aby byli v práci více sebejistí a motivovaní. Takže pokud chcete jasný a eklektický vzhled, který udržuje personál šťastný a zapůsobí dobře i na klienty, zvolte různobarevný kancelářský nábytek.

Příležitostné pracovní salonky

Stále více předních společností, zejména v technologickém světě, poskytuje zaměstnancům komfortní „obývací pokoj“. Lehátka, polštáře a další – tyto nábytkové doplňky do kanceláře pomáhají zaměstnancům cítit se jako doma a podporují kreativitu a budování vztahů na pracovišti.

Tyto pracovní oblasti nejsou určeny k delší práci nebo k nahrazení tradičních pracovních konfigurací. Jedná se o prostor pro příležitostné schůzky a krátké přestávky.

Kancelářský nábytek Smart

Dříve znamenala integrace technologií do kancelářského nábytku pouze umístění elektrických zásuvných modulů do pracovního stolu. Nyní nová vlna technologických integrací zaplavuje trh se schopností změnit způsob, jakým spolupracujeme s našimi stoly. Příkladem jsou následující technologie a kancelářský nábytek:

  • Řadové stojany s podporou technologie Bluetooth, které se připojují k mobilním aplikacím
  • Dotykové obrazovky osobního asistenta vestavěné do stolu
  • Porty bezdrátového nabíjení pro mobilní zařízení
  • Magnetická zařízení pro vedení kabelů
  • Držáky počítačových skříní umístěné pod deskou stolu

Tyto technologické pokroky usnadňují integraci digitálního života do pracovních stolů. Stoly s podporou technologie Bluetooth vám zasílají do telefonu push upozornění, abyste změnili pracovní polohu či vydrželi stát při práci. Populární modely stolu jsou vybaveny dotykovým displejem, který je součástí stolu a který působí jako váš osobní asistent a vyzývá vás, když je například čas na oběd.

Design přírody a nábytku

Jednoduše řečeno, v blízkosti rostlin, keřů, vodních prvků a dalších forem organického života v kanceláři se energizujete. Často se může stát, že sterilní podnikové pracovní prostředí může být transformováno tak, že bude obsahovat prvky biologické konstrukce. Některé z velkých technologických firem vytvářejí aktivně nové pracovní prostory, které dávají pocit pobytu venku a obsahují přírodní prvky, jako nábytek ze skutečného dřeva, zelené pracoviště, microgreens stěny atd.

Zavedení přírodních prvků, jako jsou kancelářské rostliny, vodní prvky a skutečné dřevěné stoly, může vytvářet správnou cestu k tomu, aby se pracovní prostředí změnilo na více energizující. Jedním z příkladů by mohly být dřevěné lamináty a dřevěné dýhované pracovní desky. Jedná se dnes o oblíbený a přitom nenákladný způsob, jak dosáhnout přirozeného vzhledu na kancelářských stolech.

Mikroplanty

Moss stěny neboli stěny z mechu jsou dnes oblíbeným doplňkem do kanceláře díky své univerzální konstrukci. Tyto stěny nabízejí bezchybnou proveditelnost, snadnou údržbu a úsporu nákladů. Stěny jsou vytvářeny pomocí nejrůznějších konzervovaných mechů, které jsou uspořádány do zdánlivě nekonečného počtu návrhových vzorů. Mech kromě energizujícího působení na pracovníky působí zároveň i jako absorpce hluku, designový prvek i oddělující stěna.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce