Jaký pořídit notebook, mobil a tablet, když řídíte firmu
K podnikateli neodmyslitelně patří kvalitní technika – notebook, mobil či tablet. Žádný podnik ani jeho management se neobejde bez technologií dneška, pokud chce patřit mezi ty úspěšné. Víte ale, jak vybrat správně?
 

 

Tipy pro podnikatele: Jaký pořídit notebook, mobil a tablet, když řídíte firmu?

Ty tam jsou doby, kdy drtivá většina podnikatelských činností probíhala na velkých tržištích – podnikatelé i prodejci nabízeli své služby a produkty na stáncích, a veškerá komunikace se zákazníkem probíhala prostřednictvím pošty. Jiný způsob tehdy zkrátka neexistoval. Dnes už je tato forma podnikání spíše přežitkem a v posledních dvaceti letech se rychlým způsobem rozmohl zcela odlišný trend. V 21. století se už neobejdeme bez technologických vymožeností. Přiznejte sami – umíte si snad představit, že byste podnikali bez počítače nebo mobilního telefonu?

Každý podnikatel, který chce řídit svou firmu efektivně, by měl být zároveň majitelem elektronických zařízení. Ty bude pro své podnikání potřebovat stejně jako ryba vodu, ať už se jedná o notebook, mobilní telefon nebo tablet. Komunikace, prodej, propagace, ale i řada dalších podnikatelských činností dnes probíhá převážně právě skrze tyto prostředky. Jak ale vybrat ty správné? Aby byl váš výběr jednodušší, přinášíme pár tipů, kterými parametry byste se měli při výběru zaobírat.

 

Notebook: Kompaktní a se silným procesorem

Zcela zásadním prostředkem k úspěšnému podnikání je počítač. Není přitom potřeba velké stolní PC, dnes už většina podnikatelů dává přednost počítači přenosnému – notebooku. Je pohodlnější, kompaktní a hlavně mobilnější. Můžete jej jednoduše přenášet od klienta do kanceláře, pracovat z domova nebo si jej vzít na schůzku do kavárny, a přitom mít data vždy po ruce. Co by měl váš notebook umět, chcete-li se pustit do podnikání?

Rozhodně silný procesor o taktu alespoň 1.8 GHz a operační paměť RAM minimálně 4 GB. Jako podnikatel budete často využívat více nástrojů najednou – internet, na kterém budete mít otevřených několik (možná i desítek) záložek, účetní program, aplikaci pro tvorbu grafiky a možná i nějakou hru na odreagování. Abyste měli jistotu, že vše poběží podle vašich představ, je potřeba, aby notebook splňoval minimálně zmíněné parametry. Ty zajistí svižný a plynulý chod systému i s více náročnějšími programy běžícími na pozadí.

Kromě zmíněného by měl váš notebook obsahovat operační systém Windows; to proto, že právě pro něj existuje největší množství různých programů a nikdy nevíte, který zrovna budete potřebovat. Měl by mít alespoň 15,6“ velký displej. Ideálně však o trochu více pro co nejlepší a nejpřesnější přehled o činnostech, které vykonáváte. Pevný disk vám bude stačit o velikosti 500 GB, koupí větší kapacity však nic nezkazíte. Grafikům, fotografům a ostatním, pro které je zásadní, aby bylo zobrazení displeje dostatečně kvalitní, bych doporučil poohlídnout se i po kvalitní grafické kartě. Tuto vlastnost nejlépe splní grafika AMD nebo nVidia. Výhodou je i podsvícená klávesnice pro práci za tmy.

Envy dv7-7000 v1

Tip ke koupi: Do notebooku se v rámci podnikání rozhodně vyplatí investovat. Mezi notebooky se zmíněnými parametry je ideálním adeptem například HP Envy dv7-7230ec. Má displej o velikosti 17,3“ s FullHD rozlišením, procesor Intel i7 o taktu 2,4 GHz, 8 GB RAM, pevný disk o velikosti 1 TB, velmi slušnou grafickou kartu nVidia 2 GB a operační systém Windows 8. Na baterii vydrží až 4 hodiny a seženete ho už pod 23.000 Kč.

 

Mobil: Rychlý, lehký a s velkou pamětí

Dalším neméně důležitým komunikačním prostředkem je bezesporu mobilní telefon – ideálně pak smartphone. Bez něj se žádný podnikatel na světě neobejde, a tak je nasnadě si říct, co by měl zvládat.

Rozhodně by měl umět základní úkony jako kalendář, upomínky, budík, psaní poznámek, internetový prohlížeč a přehledné kontakty se širokými možnostmi informací o nich. Tyto vlastnosti už má dnes snad každý mobilní telefon, takže na co se zaměřit dále? Nejlepší volbou pro vás bude preferovat operační systém Android. Je jednoduchý, intuitivní, rychlý a zároveň nabízí celou řadu možností. Disponuje spoustou aplikací, včetně těch s ekonomickými a podnikatelskými funkcemi. Bez diskuzí by měl mít větší displej, nejlépe mezi 4,5“ - 5“, aby na něm byly informace zřetelně vidět. Takové velikosti displeje by mělo odpovídat i patřičné rozlišení, minimálně 720p.

Alespoň dvoujádrový procesor je samozřejmostí ze stejného důvodu, jako u kategorie notebooků – podnikatel běžně používá několik aplikací současně a slabší procesory mohou chod systému při vyšším zatížení zpomalovat. Mobil by měl mít i dostatečnou interní paměť, alespoň 16 GB, pro všechna důležitá data, která chcete mít neustále po ruce. Neopomíjejte ani kvalitu fotoaparátu; nikdy nevíte, kdy ho budete potřebovat – třeba pro operativní nafocení smluv nebo faktur. Chybět by neměly rozšířené možnosti připojení jako Wi-Fi či Bluetooth, jejichž prostřednictvím si ve firmě třeba vyměníte data, spárujete s tiskárnou nebo připojíte k rychlejšímu internetu.

Samsung Galaxy S4

Tip ke koupi: Nejlepším telefonem, splňujícím tyto požadavky, je dnes na trhu pravděpodobně Samsung Galaxy S4. Má Android v nejnovější verzi, velký 5“ displej s FullHD rozlišením, rychlý procesor s pamětí RAM, 16 GB interní paměť, vynikající 13 Mpx fotoaparát a váží pouhých 130 g. Sehnat se dá pod 16.000 Kč. V případě, že je to pro vás přemrštěná cena, můžete zvolit jeho staršího bratra – Samsung Galaxy S3. Ten sice neoplývá tou nejmodernější technikou, ale je stále perfektním nástrojem pro podnikatele. Sehnat jej lze dokonce pod 9.000 Kč.


Tablet: Kvalitní displej a konektivita

Chcete-li mít po ruce i tablet, který vám umožní využít některých výsad notebooku – především velikosti displeje – i mobilního telefonu – tedy kompaktnosti a mobility – zároveň, máte na výběr ze širokého spektra různých modelů od mnoha kvalitních značek. Takový tablet pro podnikatele by měl mít displej alespoň 8“, velkou interní paměť (min. 16 GB) a široké možnosti konektivity. Vlastnosti a funkce tabletu by měly být podobné těm u mobilního telefonu. Nechte se inspirovat!

Samsung Galaxy Tab 3

Tip ke koupi: Nejvhodnějším kandidátem na váš podnikatelský tablet může být Samsung Galaxy Tab 3. Nejenže po vizuální stránce vypadá dobře, má také dostatečně velký displej (8 palců) s výborným rozlišením, vysokou kapacitu baterie a připojení s ním není problematické nikde a pro nikoho. Operační systém Android vám navíc dává široké možnosti využití. Galaxy Tab 3 se dá sehnat pár stovek nad 10.000 Kč.

V případě, že je pro vás 8“ na tablet malá úhlopříčka a rádi byste si dopřáli většího vizuálního prožitku, stejná výrobce nabízí i model Tab 2 10.1, který seženete za něco málo přes 6.000 Kč. Nabídne vám podobné funkce a navíc, jak název napovídá, displej o úhlopříčce 10.1 palců!

 

Tak směle do toho!

Věříme, že jsme vám alespoň částečně pomohli k prvnímu kroku, který povede k efektivitě vašeho podnikání. Notebook, mobilní telefon či tablet jsou pro podnikatele základním prostředkem, do kterého je potřeba investovat. Mějte na paměti, že tato trojice vám má sloužit a pomáhat dosahovat lepších výsledků. Budou vás provázet celou vaší podnikatelskou kariérou, budou to vaše pracovní nástroje – tak ať stojí za to je používat.

PR článek

Diskuze k článku

Přidat komentář
Petr Renko Já jsem potřeboval něco opravdu kvalitního, tak jsem se rozhodl, že si koupím Macbook. Není to úplně levná záležitost, ale za rozumnou cenu jsem ho našel na https://macpodpora.cz/obchod/ a je mnohem lepší, než obyčejný notebook.
26.2.2019 20:50 | Odpovědět
Lavonda I see you don't monetize your website, don't waste
your traffic, you can earn extra bucks every month because
you've got hi quality content. If you want to
know how to make extra $$$, search for: Mrdalekjd methods for $$$

Also visit my web-site - FirstCandace: https://10Emanuel.blogspot.se
28.9.2017 00:35 | Odpovědět
Lorrie I see you don't monetize your website, don't waste your traffic, you can earn additional
cash every month because you've got hi quality content.
If you want to know how to make extra $$$, search for: Mrdalekjd methods for
$$$

Feel free to visit my web site; FirstRonnie: https://11Hermelinda.blogspot.co.uk
26.9.2017 00:53 | Odpovědět

Pomůžeme nastartovat vaše podnikání

Začněte podnikat jednoduše díky:


Nápady na podnikání

Chtěli byste podnikat, ale nevíte v čem? Vyberte si ze 150 rozpracovaných (nebo 100 volných) nápadů, které fungují.

399 Kč
 
 

podnikatelsky plan

Můj podnikatelský plán

Jste zvědaví, jak bude váš podnikatelský nápad fungovat finančně? Sestavte si v online aplikaci podnikatelský plán, který vám to poví.

605 Kč

Podnikání v kostce

Chcete vědět, co vás při podnikání čeká? Projděte si ucelený online kurz Podnikání v kostce a budete v obraze.

399 Kč
 
 

Praktické návody se vším všudy

E-book zdarma

Zaregistrujte svůj e-mail a objevte 30 chyb v prvním roce podnikání, které mohou stát vaše podnikání život, pokud se z nich nyní nepoučíte. E-book dostanete e-mailem.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.