RENAULT MASTER 2.3 dCi L3H2P3: Pohledný pracant
Současná generace tradiční modelové řady Master působí velmi přitažlivě a kromě praktičnosti poskytuje svému uživateli na dodávku až nečekaný komfort.
 

RENAULT MASTER 2.3 dCi L3H2P3: Pohledný pracant

Renault užitkové vozy jsou již 14 let jedničkou v prodejích na evropském trhu, Master patří mezi ně a nabízí mnohé další pozitivní vlastnosti.

Testovaný furgon patří mezi verzemi s předním pohonem k největším. Nese označení L3H2P3, jenže aby byl velikostí a hlavně rozměry nákladového prostoru zcela na vrcholu, musel by mít za písmeny samé trojky. Takto kvůli o něco málo menší výšce (1894 mm, H3/2144 mm) má nákladový prostor objem 12,5 m3 (maximum 14,1 m3). Což rozhodně není málo a dokonce i bočními dveřmi se sem dají umístit celé palety. Vzhledem k vysoké užitečné hmotnosti (1391 kg) na nich mohou být i encyklopedie na křídovém papíru.

Naloženo již máme, zpět za volant. Díky velké ploše předního skla, poměrně úzkým bočním A-sloupkům a vykrojení bočních oken je od výškově nastavitelného volantu jsme měli velmi dobrý výhled jak šikmo dopředu, tak do stran. Dozadu orientaci zprostředkovaly zpětná zrcátka patřičných rozměrů a při couvání nejvíc pomáhala zpětná kamera, přičemž její displej se skrývá na zadní straně sluneční clony.  Stačí jen vyklopit…

V kabině se projevila velká zkušenost Renaultu, který je evropskou jedničkou v prodeji užitkových vozů, takže tady rozhodně žádný řidič nebude trpět pocitem, že nemá kam odložit potřebné věci a papíry. Stačí si totiž připlatit symbolických 5 000 korun na soubor dalších schránek a přihrádek. Pak je již snadné umístit jak nutné papíry, tak třeba i notebook na zadní část sklopného prostředního opěradla a rovněž pití do hluboké chladicí schránky nebo do vybrání ve dveřích. Nechybí přihrádky na drobnosti i a větší věci se dají skrýt do schránky pod krajním sedadlem. Prostě dost místa na všechno a ještě jsou schránky velmi prakticky rozmístěny.

Master dostává pod kapotu jen turbodiesel 2.3 dCi, ovšem ve třech výkonových stupních. V tomto případě jeho 125 k (prostřední verze) s šestistupňovou manuální se projevilo příjemně plynulým zátahem. Cval jeho koní, tedy hluk od motoru, proniká do kabiny opravdu velmi tlumeně, což platí i na další vnější hluk. Společně s velmi dobrým tlumením příčných nerovností to zvyšuje komfort jízdy. Velmi uspokojující se v testu ukázala i spotřeba – ve městě se dá jezdit za 10 l na 100 km, průměr v testu se pohyboval kolem 8,5 l/100 km. Vůz se navíc přes své vskutku značné rozměry velmi dobře ovládá, dobrý rejd usnadňuje manévrování, při němž výtečně pomáhá již zmíněná kamera. Je sice za příplatek, ale ten je pouhých 10 000 korun.

Současný master vyhlíží i pohledně, díky přední masce se svislými světlomety vyhlíží i relativně užší než je. Důležitější však jsou jeho praktické vlastnosti a kromě toho, že objemem i nosností plní požadavky každého uživatele, poskytuje i díky dobré výbavě dostatek pohodlí. Motor dává i přes své střídmé požadavky na naftu dostatek dynamičnosti. Třešničkou na dortu je pak prodloužená pětiletá záruka (nebo 200 000 km).

Více informací hledejte na www.renault.cz/uzitkove-vozy

0RENAULT MASTER 2.3 dCi L3H2P3

 • Zdvihový objem: 2298 cm3

 • Největší výkon:  92 kW/125 k

 • při otáčkách 3500/min

 • Max. točivý moment: 310 N.m

 • při otáčkách: 1250-2500/min

 • Max. rychlost: 156 km/h

 • Zrychlení 0-100 km/h: neuvádí se

 • Pohotovostní hmotnost: 1970 kg

 • Užitečná hmotnost: 1391 kg

 • Objem nákladového prostoru: 12,5 m3

 • Spotřeba (město/mimo/kombinace): 9,8/7,4/8,2 l/100km

 • Objem nádrže: 105 l

 • Rozměry: délka/šířka/výška/rozvor 6198/2070/2488/4332 mm

 • Pohon/převodovka: přední/manuální

 • Cena: 648 900 (bez DPH)

RENAULT MASTER 2.3 dCi L3H2P3

PR článek

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

Pomůžeme nastartovat vaše podnikání

Začněte podnikat jednoduše díky:


Nápady na podnikání

Chtěli byste podnikat, ale nevíte v čem? Vyberte si ze 150 rozpracovaných (nebo 100 volných) nápadů, které fungují.

399 Kč
 
 

podnikatelsky plan

Můj podnikatelský plán

Jste zvědaví, jak bude váš podnikatelský nápad fungovat finančně? Sestavte si v online aplikaci podnikatelský plán, který vám to poví.

605 Kč

Podnikání v kostce

Chcete vědět, co vás při podnikání čeká? Projděte si ucelený online kurz Podnikání v kostce a budete v obraze.

399 Kč
 
 

Praktické návody se vším všudy

E-book zdarma

Zaregistrujte svůj e-mail a objevte 30 chyb v prvním roce podnikání, které mohou stát vaše podnikání život, pokud se z nich nyní nepoučíte. E-book dostanete e-mailem.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.