Vizitka
Malý kousek papíru, který o vás vypoví víc, než by se mohlo zdát. A možná rozhodne o vašem úspěchu, či neúspěchu ve světě podnikání. Buďte profesionál každým coulem a zaujměte – to je tajemství úspěchu!
 

 

Řekněte vše vizitkou

Dostatek informací

Účel vizitky je už po několik století stále stejný – poskytnout kontaktní údaje, či základní informace o jejím majiteli. Nic víc! Myslete na to, až budete tvořit její textový obsah.

Nejprve si odpovězte na otázku „Jaké údaje z cizích vizitek používám?“ Vaše odpověď bude zároveň i výčtem toho, co by se na vaší vizitce mělo objevit.

V zásadě je to jen několik údajů: jméno, telefon, e-mail. Hodit se může také adresa vaší webové stránky, nebo název a stránky vaší společnosti. Uznáte-li za vhodné, přidejte i název vaší pracovní pozice.

Naopak zcela zbytečná jsou slova „mobil“, „telefon“, „e-mail“: každý na první pohled pozná, o co se jedná. Opodstatněné obvykle nejsou ani údaje jako fax, IČO a DIČ, nebo adresa sídla firmy.

 

Zaujměte. Hned!

Vizitkou nepředáváte pouhé informace o vaší osobě či společnosti. Zároveň totiž vytváříte dojem o sobě samých, ale i tom, jaký přístup máte k vašemu klientovi, či potenciálnímu obchodnímu partnerovi. Dali jste si s vizitkou práci? Investovali jste do ní finance i svůj čas? Jsou vaše vizitky originální a dobře zapamatovatelné? To všechno hraje ve váš prospěch.

Naše rada zní: snažte se být zajímaví, překvapiví, inovativní. Ale nepřežeňte to. Příliš výrazných prvků škodí - ruší pozornost a snižuje čitelnost vizitky. Vizuálním zpracováním ukažte vaše přednosti a schopnosti. Dejte jasně najevo, čím se zabýváte. Vytvořte si specifický znak nebo styl zpracování, podle kterého vás všichni poznají na první pohled.

 

Na vzhledu záleží

Možnosti tisku vizitek jsou široké, tak jich neváhejte využít! Držte se standardního formátu 90 x 50 mm (respektive 85 x 55 mm). Ale vyhrajte si s druhem papíru a povrchovou úpravou, na kterém vizitku budete mít. Vsaďte na kvalitní tisk a vynikající rozlišení obrázků.

Využijte obě strany vizitky. Možná vás to bude stát pár korun navíc, ale trefným vzkazem vykouzlíte víc než jen úsměv na tváři vašeho protějšku.

 

3 nejčastější chyby, kterým se musíte vyhnout:

  • Příliš mnoho textu, který neposkytuje kýžené informace

  • Příliš barev, které bijí do očí, ale zakrývají primární obsah

  • Příliš extravagantní font písma, který znemožňuje pohodlné přečtení informací

PR článek

Diskuze k článku

Přidat komentář
V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

Pomůžeme nastartovat vaše podnikání

Začněte podnikat jednoduše díky:


Nápady na podnikání

Chtěli byste podnikat, ale nevíte v čem? Vyberte si ze 150 rozpracovaných (nebo 100 volných) nápadů, které fungují.

399 Kč
 
 

podnikatelsky plan

Můj podnikatelský plán

Jste zvědaví, jak bude váš podnikatelský nápad fungovat finančně? Sestavte si v online aplikaci podnikatelský plán, který vám to poví.

605 Kč

Podnikání v kostce

Chcete vědět, co vás při podnikání čeká? Projděte si ucelený online kurz Podnikání v kostce a budete v obraze.

399 Kč
 
 

Praktické návody se vším všudy

E-book zdarma

Zaregistrujte svůj e-mail a objevte 30 chyb v prvním roce podnikání, které mohou stát vaše podnikání život, pokud se z nich nyní nepoučíte. E-book dostanete e-mailem.

ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

Nápady na podnikání

 

Praktické návody

Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

Informace pro podnikatele

 

Užitečné pomůcky

Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

Podnikatel prosperuje

 

Spousta inspirace

Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

 

Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.