Pro přihlášky do Nastartujte se zbývají 2 dny

Pokud jste začínající podnikatel s nápadem či startujícím podnikáním a ještě jste svůj projekt nepřihlásili, je nejvyšší čas. Pro výherce jsou totiž připraveny ceny v hodnotě 1 milion korun a k tomu pro všechny zúčastněné spousta dalších výhod, které mohou vaše podnikání řádně popostrčit. 

3. září se uzavřou pomyslné brány 11. ročníku programu Nastartujte se Komerční banky. Pokud jste se s ním ještě nesetkali, jedná se o grantový program, do kterého začínající podnikatelé mohou přihlásit svůj podnikatelský záměr. Všechny záměry následně projdou hodnocením odbornou porotou a ty, které ji zaujmou, získají zajímavou finanční podporu do začátku, odborné poradenství, mediální prostor a další výhody od partnerů programu. Celková hodnota výher připravených pro letošní ročník je za více než 1 milion korun a za dalších téměř 8 milionů korun je zajištěna podpora od mediálních partnerů celého programu. Pokud by vás zajímal kompletní výčet možných výher a výhod, najdete jej na stránkách Nastartujte se.

Pro všechny přihlášené je to zároveň kromě šance na výhru také příležitost, kdy mohou svůj podnikatelský záměr představit potenciálním zákazníkům a získat k němu zpětnou vazbu. Možná vám také účast v soutěži pomůže získat investora pro vaše podnikání. A i když nepostoupíte do užšího výběru, už jen to, že vás přihláška donutí promyslet a dát na papír váš podnikatelský plán, může být tím prvním a rozhodujícím krokem, který dlouho odkládáte a který z vás nakonec udělá podnikatele na plný úvazek. 

Z dalších, spíše těch hmatatelnějších výhod, které získá každý předkladatel přihlášeného a schváleného projektu zdarma, zmiňme 30minutovou právní konzultaci, 45minutovou konzultaci k optimalizaci webových stránek či 30minutovou marketingovou konzultaci k venkovní reklamě.

Pro koho je program Nastartujte se určený

Odpověď je jednoduchá, zúčastnit se může každý začínající podnikatel. Tím je myšlena libovolná OSVČ nebo společnost, která nepodniká déle než dva roky. Vstupenkou do programu je přidělené IČO,  zřízený podnikatelský účet u Komerční banky na 3 roky zdarma a hlavně váš podnikatelský nápad přetavený do podoby podnikatelského plánu.  Jen pro úplnost, do lhůty 24 měsíců se nezapočítává doba přerušení živnosti. Pokud tedy celková doba vaší aktivní živnosti nepřesáhne 24 měsíců, můžete se do programu přihlásit.

Kde a jak se můžete přihlásit

Veškeré informace o programu Nastartujte se najdete na jeho stránkách. Uzávěrka přihlášek projektů je 3. září 2023.

Prvním krokem je registrace, která se vyplatí, ať už svoji účast v soutěži zvažujete, nebo ne. Pro všechny registrované se totiž otevře unikátní obsah v podobě rad pro podnikání, možnost prezentace vaší nabídky v sekci Marketplace či zvýhodněných služeb partnerů soutěže. Jak uspět s registrací projektu vám může pomoci  krátké video, které najdete na stránkách Nastartujte se.

Pokud se rozhodnete zapojit i do soutěže se svým podnikatelským záměrem, bude potřeba vyplnit přihlášku, kde prozradíte něco o sobě a vašem podnikatelském nápadu. Nemusíte se bát, veškeré informace jsou vedeny v režimu přísně důvěrné. K přihlášce doporučujeme připojit podnikatelský plán včetně jeho finanční části. Podnikatelský plán by měl jasně a stručně říct co, komu, jak a za kolik peněz budete prodávat, co vás to bude stát a kde na to vezmete peníze, o jakých tržbách uvažujete, kde vidíte příležitosti, kde ohrožení a kam chcete svůj byznys směřovat. Důležitá informace, na kterou byste při tom neměli zapomenout, je, zda už jste zkusili něco prodat a s jakým výsledkem.

Pokud s tvorbou podnikatelského plánu nemáte zkušenost, opět není potřeba se bát. Po přihlášení si budete moci opět přehrát krátké video a stáhnout e-book, který vám poradí jak na to. Zároveň budete mít k dispozici šablonu, která vás povede.

V případě, že se chcete ucházet o Plakátov cenu veřejnosti, která letos činí 100 000 Korun v podobě reklamní kampaně, můžete připojit video, které představuje vaše podnikání. Pro něj pak mohou do 3. 10. hlasovat vaši fanoušci na stránkách Nastartujte se.

Má cenu se přihlásit i s malým projektem?

Určitě ano. Jak bylo popsáno výše, každý zapojený účastník získá řadu výhod zdarma, případně za zvýhodněnou cenu. Největší devizou je pak zkušenost, která vás zcela jistě posune při rozjezdu vašeho podnikání dál.

Redakce portálu
Redakce portáluhttps://www.ipodnikatel.cz
Internetový portál iPodnikatel.cz je specializovaný portál zaměřený na začínající podnikatele a ty, kteří chtějí rozvíjet svůj malý nebo střední podnik.

Inzerce