Pět otázek na tělo našim poradcům: Právník Petr Hradil

Zorientovat se v zákonech České republiky není pro laiky vůbec snadné. Pokud tedy narazíte na nějaký právní problém týkající se vašeho podnikání, je lepší svěřit se do rukou skutečných odborníků. My pro vás jednoho takového odborníka v iPoradně máme. Přijďte se poradit s právníkem JUDr. Petrem Hradilem o tom, co vás trápí, třeba o převodech nemovitostí a vymáhání pohledávek.
 

 

Profil poradce iPoradny – právník JUDr. Petr Hradil

Vašim dotazům týkajícím se právní problematiky podnikání se bude v iPoradně klubu Můj iPodnikatel věnovat právník JUDr. Petr Hradil.

Právní poradna pro podnikatele

 

Právní poradna

Představte prosím našim čtenářům sebe a pole své působnosti. Kdo se na vás může v iPoradně obracet a čem dokážete pomoci?

Jsem právníkem advokátní kanceláři Mgr. Zdeňka Rumplíka. Advokátní kancelář poskytuje právní pomoc a poradenství zj. ve věcech občanskoprávních a smluvně obchodněprávních, a to především ve Zlínském kraji.

V rámci specializace se věnuji zejména převodům nemovitostí a vymáhání pohledávek. Zájemci se na mě mohou obracet s dotazy z oblasti práva, především pak ohledně uvedených specializací.

 

Právní poradna

Co od Vás mohou návštěvníci iPoradny očekávat? Jaké otázky umíte zodpovědět?

Tazatelům poradím zj. v oblasti práva občanského a smluvního práva obchodního, především pak pokud jde o otázky k právu nemovitostí, smluvnímu právu a řešení pohledávek.

Je třeba ovšem počítat s tím, že z povahy věci řada problémů z oblasti práva vyžaduje komplexní posouzení případu i podkladů

 

  Právní poradna

   Proč by podle Vás měli podnikatelé využívat iPoradnu?                  

     Byť by odpověď měla být pouze obecného charakteru či ve formě doporučení ke zvolení dalšího postupu, je vždy lépe se obrátit zejména v oblasti práva s dotazem na odborníka, než dlouze tápat anebo zkoušet metodu „pokus-omyl“.

      

     Právní poradna

     S jakými chybami podnikatelů se nejčastěji ve své dlouholeté praxi setkáváte?

      Nejen podnikatelé, ale i občané, nejčastěji v praxi chybují v tom, že se často spoléhají na různé rady typu „někdo říkal, že …“ anebo na problematické obecné vzory různých smluv. Když pak dojde k problému, je často již bohužel pozdě se obracet na odbornou právní pomoc.

      Pokud jde pak kupř. o vymáhání pohledávek, kromě jistého podcenění kvalitního zajištění pohledávek, se často chybuje mj. i v tom, že se pohledávky nechají delší dobu bez řešení, čímž se snižuje možnost jejich následního vymožení.

       

      Právní poradna

      Jakou radu do začátku byste dal všem začínajícím podnikatelům?

       Nikdy nepodceňujete z hlediska právního dostatečnou prevenci.

        

       Ptejte se právníka
       v iPoradně klubu Můj iPodnikatel.

       Diskuze k článku

       Přidat komentář
       V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

       Odběr novinek

       Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

       Kontaktujte nás

       Napište nám e-mail.

       E-mail: info@ipodnikatel.cz

       Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

       Google+    Twitter     Facebook

       Sledujte nás

       Jsme vám všude nablízku.