Chcete-li zlepšit své podnikání, mít více zákazníků, a aby se vám dařilo lépe, obraťte se na marketingového poradce Vladimíra Kuchaře v iPoradně klubu Můj iPodnikatel.
 

 

Profil poradce iPoradny – poradce pro oblast marketingu a public relations Vladimír Kuchař

Na vaše otázky z oblasti marketingu bude v iPoradně klubu Můj iPodnikatel reagovat samostatný poradce pro oblast marketingu a public relations Vladimír Kuchař.

Marektingová poradna

 

Právní poradna

Představte prosím našim čtenářům sebe a pole své působnosti. Kdo se na vás může v iPoradně obracet a čem dokážete pomoci?

Podívejte se kolem sebe. Značka vašeho mobilu, barva obalu vaší oblíbené čokolády, design auta, slogan na billboardu nebo třeba to, zda má neznámá slečna na zákaznické lince příjemný hlas. To všechno je marketing.

Marketing není jen moje profese, je to i způsob myšlení a schopnost podívat se na věci kolem sebe novým pohledem. Marketing je selský rozum i využití nejnovějších technologií.

Proto je pro mě marketing tak fascinující a proto mám radost pokaždé, když mohu pomoci klientovi díky dobrému marketingu dosáhnout lepších výsledků.

Marketingem se profesionálně zabývám již od roku 1996, kdy jsem začal působit jako samostatný poradce pro oblast marketingu a public relations. Získal jsem zkušenosti z reklamní agentury, jako marketingový poradce jsem se podílel na vytváření strategií a jejich realizaci pro desítky malých i velkých společnost. V současné době řídím vlastní společnost Marketingová kancelář.cz.

 

Právní poradna

Co od Vás mohou návštěvníci iPoradny očekávat? Jaké otázky umíte zodpovědět?

Kladete si otázky jako: Jak získat více zákazníků a přitom neutrácet více peněz za reklamu? Existují jiné efektivní způsoby propagace, než ty, které dneska děláme? Je něco lepšího, než obvyklé marketingové nástroje, které známe?

Obrátit se na mě může každý, kdo chce zlepšit své podnikání, mít více zákazníků, prostě chce, aby se mu dařilo lépe.

 

  Právní poradna

   Proč by podle Vás měli podnikatelé využívat iPoradnu?                  

     V iPoradně dostanete konkrétní odpověď na vaši otázku, radu na míru vaši situaci. I když se dá ledacos zobecnit, v marektingu je vždy důležité podívat se na situaci, ve které se firma nachází, ze všech stran a ve všech souvislostech.

     Každý je odborníkem na něco jiného. Vy rozumíte své profesi, experti v poradně rozumí své branži. Proto je dobré využít jejich zkušenosti a získat jejich názory.

      

     Právní poradna

     S jakými chybami podnikatelů se nejčastěji ve své dlouholeté praxi setkáváte?

      Aby bylo podnikání úspěšné, je třeba sladit mnoho věcí. Obecně se dá říci, že za největší, a přitom velmi častou chybu, považuji to, když někdo začne podnikat bez toho, aby si vypracoval podnikatelský zámer včetně finančí rozvahy. Prostě si otevře restauraci nebo udělá eshop a předem neví, jak získá zákazníky, kolik může vydělat a kolik ho to všechno bude stát. Pak není divu, že 8 z 10 nových firem do roka skončí.

      Co se týká marketingu, za největší chybu považuji to, že mnoho podnikatelů stále věří na metody, které fungovaly dříve, ale v dnešní době již dávno nefungují.

      Již přestalo platit: udělejte kampaň, mějte tři týdny billboardy, inzeráty a spoty v rádiu a pak se podívejte, jak vám narostly tržby. Malé a střední firmy, a vlastně už ani ty velké, nemají sílu, aby tímto způsobem ovlivnily dostatek lidí. Dnes, v době obrovské konkurence ve všech oborech a společnosti zahlcené reklamou, již nestačí tento tradiční přístup.

       

      Právní poradna

      Jakou radu do začátku byste dal všem začínajícím podnikatelům?

        Rada souvisí právě se zmiňovanou častou chybou. Dříve, než se do čehokoliv pustíte, dobře si to spočítejte. Vypracování podnikatelského záměru vám sice zabere několik týdnů, nicméně se to bohatě vyplatí.

       Máte dobrý nápad na podnikání a jste žhaví začít. Pustit se do toho a vrhnout se do světa byznysu. Nicméně právě v tomto okamžiku byste se měli na chvilku zastavit a ujasnit si vše ohledně vašeho projektu.

       Neměli byste s podnikáním začít, dokud si nezodpovíte všechny otázky. Co? Kdo? Za kolik? Kdy? Jak? a Proč? Odpovědi vám přinese podnikatelský plán a teprve, až budete všechny okolnosti vašeho podnikání znát, můžete se do něj pustit.

       Správně sestavený plán vám řekne, zda je projekt životaschopný, upozorní vás na možná rizika a problémy ještě před samotným počátkem podnikání. Při jeho sestavování si uvědomíte dílčí kroky, které vás čekají a kolik budou stát. Dobrý podnikatelský plán je klíčovým předpokladem pro úspěch firmy.

        

        

       Ptejte se marketingového poradce
       v iPoradně klubu Můj iPodnikatel.

        

       Diskuze k článku

       Přidat komentář
       V diskuzi není žádný příspěvek. Vložte první komentář.

       Pomůžeme nastartovat vaše podnikání

       Začněte podnikat jednoduše díky:


       Nápady na podnikání

       Chtěli byste podnikat, ale nevíte v čem? Vyberte si ze 150 rozpracovaných (nebo 100 volných) nápadů, které fungují.

       399 Kč
        
        

       podnikatelsky plan

       Můj podnikatelský plán

       Jste zvědaví, jak bude váš podnikatelský nápad fungovat finančně? Sestavte si v online aplikaci podnikatelský plán, který vám to poví.

       605 Kč

       Podnikání v kostce

       Chcete vědět, co vás při podnikání čeká? Projděte si ucelený online kurz Podnikání v kostce a budete v obraze.

       399 Kč
        
        

       Praktické návody se vším všudy

       E-book zdarma

       Zaregistrujte svůj e-mail a objevte 30 chyb v prvním roce podnikání, které mohou stát vaše podnikání život, pokud se z nich nyní nepoučíte. E-book dostanete e-mailem.

       ROZJÍŽDÍTE PODNIKÁNÍ?

       Balíček Můj iPodnikatel vám s tím pomůže!

       Nápady na podnikání

        

       Praktické návody

       Přehledné e-booky vás krok po kroku provedou všemi administrativními nástrahami při rozjezdu podnikání. Nezapomenete na nic důležitého.

       Informace pro podnikatele

        

       Užitečné pomůcky

       Online aplikace pro tvorbu podnikatelského plánu, vzory smluv a aplikace pro správu objednávek vám zjednoduší život.

       Podnikatel prosperuje

        

       Spousta inspirace

       Každý měsíc vám dáme nové číslo e-magu Starting UP + přístup k jeho starším číslům, videím a do databáze podnikatelských nápadů.

        

       Řekněte mi o Můj iPodnikatel víc

       Odběr novinek

       Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

       Kontaktujte nás

       Napište nám e-mail.

       E-mail: info@ipodnikatel.cz

       Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

       Google+    Twitter     Facebook

       Sledujte nás

       Jsme vám všude nablízku.