financování podniku

Menší výdaje v podnikání řešte nebankovní půjčkou

Menší výdaje v podnikání řešte nebankovní půjčkou
V dnešní době napjatých firemních i domácích rozpočtů je každý výdaj navíc tvrdou ránou. O to více, pokud zasáhne zdroj příjmů. To platí například u živnostníků, kteří mají jako prostředek vydělávání peněz automobil, a ten se porouchá.
 

Možnosti zdrojů financování v začátcích podnikání

Jste rozhodnuti, že budete podnikat a dokonce máte zpracovaný podnikatelský plán? Přemýšlíte, kde sehnat peníze na start podnikání, které tolik potřebujete? Nabízíme vám přehled možných zdrojů financování začátku podnikání.

Než začnete shánět peníze do začátku podnikání

Než se začnete poohlížet po dostupných možnostech financování začátků vašeho podnikání, důkladně zvažte všechny varianty, které by vám mohly ušetřit alespoň část počátečních nákladů. My vám na dalších řádcích poradíme jak na to.

Novinka pro podnikatele – karta, která vrací z každé platby 1 % na firemní účet

Každý podnikatel hledá stále nové cesty, jak snížit své výdaje. Optimalizace nákladů má značný vliv na ekonomiku podnikatelského subjektu. Nelze se proto divit, že se informace o každé novince v této oblasti začne šířit rychlostí blesku. 

Odborník radí na téma: Podnikání ve formě franchisingu

Zamlouvá se vám koncept franchisingového podnikání, ale stále ještě nejste stoprocentně přesvědčeni o jeho výhodách pro podnikání? Jiří Lošťák, člen Správní rady České asociace franchisingu, se rozhovořil o situaci, která na trhu s franchisovými systémy panuje a osvětlil nám o problematice franchisingu všechno podstatné.

Peníze na podnikání: Byznys stáž za hranicemi

Jistě znáte Erasmus coby projekt dotovaný Evropskou unií zprostředkovávající vysokoškolským studentům studijní pobyt v zahraničí. Věděli jste ale, že se Erasmu můžete zúčastnit i jako začínající podnikatel?

Pořiďte si ten nejvýhodnější spořicí účet

Doby schovávání bankovek pod matraci jsou dávno pryč. Spořicí účty pro podnikatele představují základní prostředek pro spoření, čili zhodnocení volných peněz. Ale zásadní otázka zní, kde si pořídit ten nejvýhodnější spořicí účet? Dozvíte se v našem srovnání spořicích účtů z hlediska aktuální výše úroků.

Poznejte 30 chyb v prvním roce podnikání, které vaše podnikání budou stát život, pokud se z nich nyní nepoučíte

Žádné plané řeči, které už jste slyšeli tisíckrát, ale vysvětlení konkrétních chyb, které budou pro vaše podnikání fatální, pokud se z nich nyní nepoučíte.

Pravda o spořicích účtech

Co zvažovat při výběru spořícího účtu, aby vám spoření nepřineslo více vrásek než naspořených peněz? Pravdu o spořících účtech se dozvíte zde.

Příběh investora: Jak jsem chtěl finančně podpořit začínající podnikatele

Jste rozčarovaní, že nemůžete sehnat investora, který by byl ochotný investovat do vašeho podnikání? Možná, že děláte některou z chyb, které potenciálního investora od investice do vás odradí. Čtete dál a dozvíte se více.

Pro 80 000 na pracák

Chtěli byste začít podnikat, ale dělají vám starost finance? Nevěšte hlavu, existuje totiž spousta příležitostí, jak získat peníze. Jednou z nich je finanční podpora pro začínající podnikatele od Úřadu práce, díky které můžete získat až 80 tis. Kč.

Program ICT a strategické služby

Následující článek obsahuje podrobné informace týkající se Programu ICT a strategické služby, který je součástí Operačního programu Průmysl a podnikání.

Program Inovace – projekt na ochranu práv průmyslového vlastnictví

Následující článek obsahuje podrobné informace týkající se Programu Inovace, který je součástí Operačního programu Průmysl a podnikání.

 

Program Nemovitosti – získejte dotaci na sídlo firmy

Následující článek obsahuje podrobné informace týkající se Programu Nemovitosti, který je součástí Operačního programu Průmysl a podnikání.

 

Program Potenciál – podpora výzkumu, vývoje a inovačních aktivit

Následující článek obsahuje podrobné informace týkající se Programu Potenciál, který je součástí Operačního programu Průmysl a podnikání.

Program Školící střediska – dotace na vzdělávací aktivity podniku

Následující článek obsahuje podrobné informace týkající se Programu Školící střediska, který je součástí Operačního programu Průmysl a podnikání.

 

Půjčky pro podnikatele – základní přehled

Kde a jak nejvýhodněji sehnat potřebný kapitál na financování podnikatelských aktivit? České banky, ale i další finanční společnosti dnes nabízejí bohatou škálu možností a zdaleka nejde pouze o běžný úvěr. Podnikatelé tak potřebují v zásadě jediné – umět se v široké nabídce bankovních půjček orientovat.

Rizikový kapitál (venture capital) jako zdroj financí pro podnikatele

Chybí vám finanční zdroje pro podnikání? Hledáte investora, který by vložil do vaší firmy potřebný kapitál? Zvažujete využití možností rizikového kapitálu? Přečtěte si o něm více.

RPSN – roční procentní sazba nákladů

Chcete si vzít půjčku a všichni vám radí, ať se řídíte podle RPSN. Co to vlastně znamená a co vám prozradí?

 

Slovníček pojmů z oblasti dotací

Dotace Evropské unie stále nabízejí malým a středním podnikatelům zajímavé příležitosti pro podporu jejich podnikání, avšak nesou s sebou značné nároky na znalost a porozumění specifickým pojmům. Orientovat se v nich není snadné a proto vám přinášíme článek, který vás naučí, jak s těmito pojmy pracovat.

 

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.