financování podniku

Finanční příspěvky pro začínající podnikatele

Začátek podnikání si žádá mnoho sil a odhodlání. Mimo to je ale náročný také na finanční zdroje, kterých má jen málokterý podnikatel nadbytek. Naopak, často se u začínajících podnikatelů setkáváme s potřebou pokrýt počáteční náklady na zahájení podnikání z cizích zdrojů. Se získáváním komerčních úvěrů mají podnikatelé-začátečníci obecně problém, existují však i jiné způsoby, jak se dostat k penězům na podnikání a to zcela legálně – využít státní podpory. S jakou finanční oporou mohou počítat začínající podnikatelé, kteří se rozhodli realizovat své nápady a podnikatelské sny?

Financování podniku

Podnikatel či firma může financovat svou činnost buď z vlastních nebo cizích zdrojů. Mezi nejčastěji využívané cizí zdroje pak patří bankovní úvěry nebo finanční leasing. Zde naleznete stručný přehled o možnostech financování vašeho podnikání.

 

Franchisové poplatky – za co ve franchisingu zaplatíte a co za to dostanete

Financování vašeho franchisového podnikání je základem vašeho úspěchu. Proto byste franchisovým poplatkům, které vám umožní využít franchisingové licence, měli při svých rozhovorech s franchisorem věnovat velkou pozornost. My vám napovíme, na co klást největší důraz.

Jak najít perspektivní podnikatelský nápad

Následující článek obsahuje doporučení, která mohou být užitečná, pokud hledáte podnikatelský nápad. Mohou vás inspirovat v tom, kde hledat nápad na podnikání a současně vám pomohou vytvářet si reálný pohled na vaše podnikatelské záměry. Jednotlivá doporučení doprovázejí skutečné příklady.

Jak se vyrovnat s nedostatkem finančních prostředků na provoz podniku

Pokud jste se dostali do situace, že nemáte dostatek peněžních prostředků na provoz podnikání (např. na zaplacení dodávek od dodavatelů), nemusíte vždy hned pomýšlet na cizí zdroje, odkud byste získali provozní kapitál, mnohdy stačí pouze optimalizovat stávající způsob použití peněž v podniku.

 

Jak se vyvarovat nejčastějších chyb začínajících podnikatelů

Pokud právě začínáte s podnikáním nebo se na něj teprve připravujete, potom věnujte pozornost tomuto článku. Přinášíme vám shrnutí nejčastějších chyb podnikatelů, abyste ještě před samotným zahájením podnikání stihli zabránit tomu, aby vás a vaše podnikání také postihly.

 

Jak sehnat peníze do začátku podnikání při studiu

Pokud jste student a chystáte se začít podnikat, je to pro vás krok, který vám pomůže zorientovat na trhu práce s předstihem. Největší bariérou pro zahájení podnikání u studenta bývá nedostatečný kapitál. Jak může student začít podnikat, když nemá vlastní peníze se dozvíte v následujícím článku.

Jak udržet náklady na podnikání na uzdě

Moudré knihy praví, že cílem každého podnikatele by měla být maximalizace zisku za současné minimalizace nákladů. Ačkoliv to může vypadat velmi sofistikovaně, prakticky nejde o nic objevného – snižovat své náklady a zvyšovat zisk je denní chléb všech podnikatelů. O to, jak přímo zvyšovat zisk nám v tomto článku nepůjde, zato vám prozradíme, jak přistupovat ke snižování nákladů na podnikání (a tím zvyšovat zisk nepřímo).

Jak vybrat podnikatelský úvěr, aby byl co nejméně nevýhodný

Jakákoliv půjčka v zásadně není nikdy dost výhodná. Za zapůjčené peníze vždy zaplatíte hodně vysokou daň. Otázkou u mnoha podnikatelů ve finanční nouzi není jestli si vzít úvěr, ale jak drahý úvěr si vzít. Abyste si vybrali úvěr, který je pro vás nejméně nevýhodný, připravili jsme pro vás několik rad.

Jak založit podnik bez peněz – bootstrapping je životní styl

Založit podnik bez finančních prostředků nebo pouze s omezenými finančními zdroji je obtížné, ale praxe ukazuje, že to není nemožné. Aby tato strategie, které se říká bootstrapping, byla úspěšná, je potřeba pochopit několik základních odlišností od běžného podnikání. Z těchto odlišností si musí začínající podnikatel udělat nový životní styl, i když to není někdy příjemné. Jen pak má šanci na úspěch.

Jak zatraktivnit podnikatelský plán pro banky a investory

Pokud plánujete psát podnikatelský plán jako podklad pro jednání s bankou nebo potenciálním investorem, musíte v něm dbát na pravidla, která vám představíme v následujícím článku. S nimi ve svém podnikatelském plánu neuděláte chybu.

Jak získat dotaci pro své podnikání

Pro období 2007-2013 je z rozpočtu EU pro Českou republiku vyčleněno 26,7 miliard eur (tj. 773,9 miliard korun). Vláda ČR pro čerpání těchto prostředků z EU schválila 24 operačních programů. Jak správně postupovat a získat dotaci z tohoto balíku peněz?

Jak získat investici do začátků podnikání – pravidla pro jednání s investorem

Získat investici do podnikání není vždy jednoduché. Co je nutné mít připraveno a jaká jsou základní pravidla pro jednání s potencionálním investorem?

Jaké služby nabízí banky podnikatelům

Připravili jsme pro vás přehled dostupných služeb pro podnikatele, které nabízí největší banky v ČR. Jednotlivé nabídky pro podnikatele se u velkých bank téměř neliší, rozdílné jsou především ceny za jednotlivé služby i konkrétní podmínky.

Je Česká republika rájem pro podnikání nebo podnikatelům nepřeje?

Mezi velmi důležité faktory ovlivňující jak motivaci začít podnikat, tak průběh samotného podnikání patří bezesporu ekonomické, politické a celospolečenské klima. Souhrnně se o těchto aspektech hovoří jako o podnikatelském prostředí. Máte povědomí o tom, jak může podnikatelské prostředí ulehčovat či naopak ohrožovat vaši budoucí podnikatelskou kariéru?

Jednání v bance aneb banka není obchodní partner jako každý jiný

Každý podnikatel dříve nebo později absolvuje jednání v bance. V případě banky se jedná  o partnera, který podnikatele provází po celou dobu jeho aktivit. Zajišťuje mu nejen běžný platební styk, běžné financování,  ale v řadě případů i profinancování rozvojových projektů.

Kde si půjčit, abyste za předčasně splacený úvěr tvrdě nezaplatili

Poplatek za předčasně splacený úvěr může prodražit podnikatelskou půjčku u mnoha bank. Až budete s nabídky bank vybírat ten správný úvěr na podnikání, vezměte v potaz i možnost jeho předčasného splacení. Zorientovat se v poplatcích plynoucích z této situace vám pomůže srovnání podnikatelských úvěrů z hlediska poplatků za předčasně splacený úvěr.

Když potřebujete peníze na provoz podniku rychle a na ruku

Nedaří se vám zajišťovat tok peněz, abyste bez problému financovali provoz vašeho podniku? Pokud už jste vyzkoušeli všechny možné strategie, jak řídit oběh provozního kapitálu a posílit vaše cash flow svými vlastními silami, nezbývá, než se porozhlédnout po externích zdrojích. Uvažujete-li o nebankovních úvěrech nebo factoringu, jako způsobech, jak dostat do vašeho podniku rychlé peníze, možná se vám bude hodit jejich srovnání. Najděte si ten nejvýhodnější způsob financování pro vaši firmu!

Leasing vs. úvěr

Nejlepší dluhy jsou žádné dluhy. Podnikatel se však často ani při nejlepší vůli úplně bez různých finančních produktů, jejichž prostřednictvím si půjčí peníze a vytvoří tak dluh, neobejde – úvěr na vybavení provozovny, na služební automobily, na stroje, které potřebuje k tomu, aby mohl zahájit nebo zlepšit výrobu. Je jen na něm, aby si spočítal, zda mu investice těchto půjčených peněz umožní nastartovat svoje podnikání, lépe obstát v konkurenci a vydělat víc peněz, zda se mu to vyplatí a nevrhne ho do dluhové pasti. Možností, jak získat peníze „zvenčí“, je více. Kromě úvěru je další nejčastěji využívanou možností leasing. Ten má oproti klasickému bankovnímu úvěru své výhody, i svá úskalí. Ale není leasing, jako leasing.

Máte schválenou dotaci? Čekejte víc kontrol!

V průběhu realizace nebo po ukončení realizace projektu může být u příjemce dotace pracovníky agentury CzechInvest vykonána veřejnoprávní kontrola. Na tuto kontrolu má CzechInvest právo dle podepsaných Podmínek (smlouvy o poskytnutí dotace) a je nutno s touto kontrolou počítat.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.