rozjezdy roku 2015

Rozhovor s vítězkou Rozjezdů roku 2015

Letošní, už pátý ročník Rozjezdů roku, které organizuje T-Mobile, dospěl před pár dny do finále. Ve Starting Up jsme projekt sledovali celý rok. Z našeho úhlu pohledu byly síly ve finále hodně vyrovnané, vyhrát mohl kterýkoliv projekt. Nakonec se to podařilo Pavlíně Štěpánkové a Elišce Eflerové, tandemu matky a dcery, s projektem Mateřské školy skřítka Ostružinky ve Svojkově u Nového Boru. Vítězkycelostátního on-line hlasování veřejnosti získaly cenu v celkové výši 189 840 Kč, konkrétně 150 000 Kč a balíček služeb v hodnotě 39 840 Kč. Pojďme si Pavlínu Štěpánkovou  vyzpovídat a zjistit, jaké skřítčí čáry za tím stály :)

Zpověď finalistek Rozjezdů: těhotenská móda HOHO

"Našim cílem je dostat na český trh módu, hlavně pro těhotné a kojící maminky, která není zabalená šedí, jako Praha při inverzi. Mateřství a těhotenstváí by mělo být nejkrásnějším obdobím každé ženy, tak nevidíme důvod, proč by žena a nastávající maminka neměla podrthnout a dát na odiv své předností a krásu. V modelech HOHO, budete prostrě v POHO, ať už jste v jakémkoliv stavu."

Zpověď finalistky Rozjezdů: Ateliér Fotodílna

"Ateliér Fotodílna je místem, kde se mohou realizovat nejen profesionální fotografové - tedy amatéři, kteří neumí pracovat s ateliérem, ale chtějí to zkusit. "

Zpověď finalistky Rozjezdů: Cakery - dortové studio

„Založila jsem dortové studio, ve kterém navrhuji dorty na míru. Dorty vyrábím z kvalitních surovin (jihočeské máslo, marmelády z farmářských trhů, čerstvá vejce apod.) Jsem vystudovaná módní návrhářka, prošla jsem kurzem sochařství a to vše se snažím zapojit i do výroby dortů. Specializuji se na výrobu 3D dortů ale dělám i dětské, narozeninové, svatební dorty a sweet bary."

Zpověď finalistky Rozjezdů: Magnetikus

"Magnetikus je rozdělen na dvě prolínající se části. Zábavná a kreativní část MagnetikusCreate je systém tématických magnetek a magnetických rámečků, tabulí, stojánků,... sloužících k tématickému zdobení příběhů na fotkách. MagnetikusPikto je sytém magnetických pomůcek - piktogramů, nástěnek a komunikačních desek nejen pro děti s autismem. Na trhu zatím pouze neucelená domácí výroba."

Zpověď finalistky Rozjezdů: Mamapartner

První agentura v ČR, která poskytuje nastávajícím maminkám nadstandardní servis a poradenství v oblasti pořizování kojeneckých potřeb a zajišťuje profesionální podporu v šestinedělí. Pomáháme těhotným zorientovat se na trhu dětských produktů, poradíme co opravdu potřebují a bez čeho se objedou. U prodejců vždy hájíme zájmy klientek, čímž jim šetříme čas a peníze. Jsme partnerem do nepohody.

Zpověď finalistky Rozjezdů: Mateřská školka skřítka Ostružinky

"Inspiraci a nápady mi přinesly mé vlastní děti a také moji žáci ve škole. Dávají mi zpětnou vazbu, že škola hrou a příroda jako moudrá učitelka je to nejlepší, co jim v dětství mohu zprostředkovat."

Zpověď finalistky Rozjezdů: Origonizér

"Každý můj výrobek je originál. Zákazník si může navrhnout konečnou podobu svého organizéru. Vybere si látku, umístění a typ kapsiček, barevnost a v neposlední řadě je to výšivka. Zákazníci si nechávají vyšít svá jména,  přezdívky, nebo něco co symbolizuje jejich práci, zájmy atd. Dostanou tak neopakovatelný a jedinečný výrobek , který je jen pro ně."

Zpověď finalistky Rozjezdů: Šetrné sušení a zpracování sezónního ovoce a zeleniny

„Sezónní ovoce často dozrává nárazově ve velkém množství a brzo podléhá zkáze. Chtěla bych před ní toto ovoce uchránit a smysluplnně je využít. Ráda bych vytvořila místo, kde by si lidé mohli usušit ovoce a přebytky nabídnout k odprodeji. Z nakoupeného ovoce i zeleniny chci jednoduchým způsobem vyrábět kvalitní, zdravé, dostupné a lokální produkty šetrné k tělu i životnímu prostředí."

Zpověď finalistky Rozjezdů: Včelí farma AnnKas

Založili jsme sociální firmu – včelí farmu, výrobnu zpracovávající včelí a bylinné produkty a vzdělávací středisko. Postupně se prokousáváme prvními problémy a plánujeme další kroky k uskutečnění našeho snu.

Zpověď finalistky Rozjezdů: Vesnička skřítků a pohádkových bytostí

„Cílem projektu je autorská tvorba pohádkových a kouzelných bytostí, které jsou spojené s konkretním místem (dle regionálních pověstí a pohádek). "

Zpověď finalistky Rozjezdů: Vymazlená kavárna

„Nekuřácká kavárna s velkým dětským zázemím. Stylový interiér (venkovský rustikální styl s kachlovými kamny), bohatá nabídka občerstvení z kvalitních surovin, velký dětský hrací koutek, přebalovací a kojící místnost, malé toalety pro děti jako ve školkách, bezbariérový přístup, kočárky až ke stolu, velký prostor kavárny. Místo pro relax. Pořádání i různých akcí, workshopů, oslav, výstav, setkání."

Zpověď finalistky Rozjezdů: WooGies

„Už se Vám stalo, že Vám ve sdíleném bytě spolubydlící snědl bagetu, nebo si dovedl návštěvu v nesprávný čas? WooGies se stará o úklid a účty. Co nevidět přidáme nákupní lístek a postele. Zatím fungujeme v podobě webové aplikace a dnem i nocí pracujeme na verzi pro iOS, Android a Windows Phone. Najdete nás na webu, či Facebooku WooGies"

Zpověď finalistů Rozjezdů: Levandulová biofarma & kavárna

„Nechceme si nechat levandulovou radost jen pro sebe. Prostřednictvím statku a kavárny chceme krásnou a léčivou levanduli, produkty z ní, předávat také ostatním lidem."

Zpověď finalisty Rozjezdů: CVAKMAT

„CVAKMAT je český zábavní fotografický přístroj, díky kterému se návštěvníci Vaší akce mohou sami fotografovat pomocí dálkového ovládání s různými rekvizitami a je to nesmírná zábava pro každého nesuchara :o)"

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.