sociální podnikání

České sociální projekty, kde už to funguje

Sociální podnikání se, zdá se, vydalo dvěma směry – první chce řešit lokální problémy; na konci druhého směru jsou země třetího světa. Zatímco na západ od nás a za „velkou louží“ jsou oba směry v rovnováze (když více jsou přeci jen vidět ty nahlížející do rozvojového světa), v České Republice, kde jde o hodně čerstvou myšlenku, vznikají sociální projekty zaměřené převážně na lokální společenské potíže.

Sociální podnikání – ani ryba ani rak

Sociální podnikání není charita, jde v něm, ostatně jako v každém byznyse, o zisk. Převažuje ale zisk společenský. Na rozdíl od neziskových organizací nejsou sociální podniky závislé na darech a veřejné finanční podpoře. Sociální podnik nevysává státní rozpočet, umí si na sebe vydělat sám, je díky tomu dlouhodobě udržitelný a dělá to tak, aby zároveň působil příznivě na společnost, přispíval k řešení jejich problémů, kterých není málo. A to nemusíme svůj zrak upírat nijak daleko.

Start-up: Bez obalu – nahota, za kterou není důvod se stydět

Myšlenka na prodej nahých potravin není „czech made“. Průkopníkem modelu nakupování potravin bez obalu byl jeden londýnský krámek biopotravinami už v roce 2006. Ten už sice zanikl, jeho myšlenka ale ne.  Chytili se jí letos i dvě mladé Němky, které rozjíždějí vlastní síť obchodů s názvem Unverpackt (Nezabaleno). Ale vraťme se zpět do naší české kotliny, kam sice ekologické trendy ze zahraniční přiházejí se zpožděním, ale buďme rádi, že vůbec.

Zahraniční sociální projekty, kterým to funguje

V zahraničí existuje množství sociálních projektů. My si představíme ty, které jsou něčím jedinečné a přitom prostřednictvím nich, může pomoct kdokoliv.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.