rozjezdy roku

Nejrozsáhlejší rozhovor s vítězkou Rozjezdů roku 2014 Zuzanou Kubíčkovou z Mojí dílny

O těžkostech rozjezdu Mojí dílny. O tom, jak se jí podařilo za půl roku přilákat na Facebook přes 2 000 fanoušků. O tom, proč odcházejí její zákazníci spokojení. O tom, proč se jí dotkl novinový titulek „Žena zvítězila“. Tato éterická podnikatelka má rozhodně co říct. A navrch jen tak mezi řečí přidá jeden skvělý nápad na podnikání.

Příběh podnikajícího studenta: „Podnikání je moje droga!“

Říká, že „podnikání je jako droga, s kterou když jednou začnete, tak je těžké skončit“. Oba jeho podnikatelské projekty mají sociální rozměr. Razí heslo: „zákazník vždy na prvním místě“. Možná i díky tomu se mu podařilo uspět v Rozjezdech roku 2014, ačkoliv je pořád ještě student. O kom, že to mluvíme? O Jakubu Bartošovi. Hlavu Pohádkových čepiček a portálu Tutorings.

Příběh podnikatele: „Zákazník našeho zákazníka je náš pán.“

Odešli ze svých zaměstnání, aby mohli začít pracovat na něčem vlastním, a říkají, že jim chybí už jen pobočka v Londýně a v Tokyu. O kom je řeč? O Janu Tomášovi a Aleši Rubášovi a jejich UX agentuře CIRCUS DESIGN.

Příběh ženy, která řešila ztrátu zaměstnání podnikáním: „Nechtělo se mi jen sedět doma a brečet, že jsem k ničemu!“

Sen mít čajovnu se jí zrodil v hlavě už na střední škole. Zálibu v dobrých čajích a bylinkách v ní probudila babička. „To prostředí mne vždy fascinovalo, ten klid a pohoda co tam vládnou“, říká Miroslava Kuchařová. Poslední kapkou byla ztráta zaměstnání. Její čajovna/kavárna Pohoda je důkazem, že sny se plní, i když se třeba životní situace nejeví dobře.

Zpověď finalistky Rozjezdů: Badegg.cz

Badegg.cz – zuřivé vejce chce rozproudit florbalovou studánku.

Zpověď finalistky Rozjezdů: Dortletka

Jaroslava Michalcová si v roudnické cukrárně Dortletka plní sen. Navazuje ale zároveň na rodinnou tradici. „Zákusek Dortletka pekli moji předkové ve Vídni na Meidlinger Hauptstrasse už před I. světovou válkou." Dortletku, cukrárnu a kavárnu v prvorepublikovém stylu, otevřela loni na jaře.

Zpověď finalistky Rozjezdů: Karamelový sen

Před dvaceti lety objevili v knize Receptář pátera F. Ferdy informace o skvělých účincích tekutého karamelu na zdraví. „Jen málo lidí si na výrobu tekutého karamelu troufne a má na to čas. A my jsme měli příležitost vyladit proces karamelizace tak, že náš karamel je opravdu kulinářský zážitek. Byla by škoda nechat si to pro sebe."

Zpověď finalistky Rozjezdů: Moje dílna

Moje dílna je tvůrčí prostor kombinující výtvarnou dílnu a nekuřáckou domácí kavárničku. Může sem přijít kdokoliv v otevírací době a relaxovat u dobré kávy a domácího zákusku, nebo může čas využít k tvoření. Ve výtvarné dílně také denně probíhají nejrůznější výtvarné kurzy pro děti a dospělé, ať už jde o keramiku, scrapbooking, vázání věnců a jiných dekorací, výrobu šperků nebo mozaiky.

Zpověď finalistky Rozjezdů: PORIGAMI

PORIGAMI je designová značka trojrozměrných papírových pozvánek, přání, vizitek či větších instalací z papíru. Vše navrhujeme a vyrábíme v České Republice z certifikovaných grafických papírů. Nabízíme jak vlastní kolekce, například sváteční či o Praze, tak návrhy na zakázku. Našimi klienty jsou například Národní galerie umění v Tokiu, developerská firma Westbank corporation nebo výrobce luxusního skla Artělglass.

Zpověď finalistky Rozjezdů: První pomoc ŽIVĚ

Kurzy První pomoci ŽIVĚ jsou plné příběhů z praxe, audio-video nahrávek a především realistických situací. Zapomeňte na teorii a definice z příruček a pojďte si společně s námi přiblížit silné momenty doprovázející záchranu toho nejcennějšího – lidského života.

Zpověď finalistky Rozjezdů: Rodinné Aktivity

Naše Rodinné Aktivity nabízí využití volného času celých rodin. Zahrnují výlety pro děti, letní i zimní pobyty pro rodiny s dětmi, lyžařské kurzy, kroužky pro děti, hlídání dětí, ženské kruhy, jednorázové akce a to vše v rámci celé republiky.

Zpověď finalistky Rozjezdů: ZasPas

„Setkala jsem se s kamarádem, který vlastní vrakoviště. Při debatě o ekologické likvidaci aut jsme narazili na to, že ačkoli se dá naprostá většina materiálu z aut recyklovat, zrovna pásy končí ve spalovnách. Pár kusů jsem si tedy odvezla a vyrobila si první tašku." A podobné tašky spolu s přítelem Vojtou, také architektem, vyrábějí už rok.

Zpověď finalistky Rozjezdů: Zdrojovna

Při pobytu ve Francii Tereza viděla, jak se tam nakládá s "odpadem" – starými nebo rozbitými věcmi. „Odložené věci jsou ohromná příležitost – nemusí se jen zrecyklovat nebo spálit. Jejich navracení do oběhu přirozeně vytváří pracovní místa i kreativní způsob trávení volného času pro městského člověka. Po návratu z Francie jsem si ani nemohla vzít ze sběrného dvora nádhernou zachovalou židli. To byl pro mne ten klíčový impuls, abych s tím začala něco dělat."

Zpověď finalistky Rozjezdů: Živé Bobky

Vymysleli, jak vtipně zabalit semínka bylinek i květin – do jílu. A vznikly Živé Bobky.

Zpověď finalistů Rozjezdů: Matematika nejen pro gymnázia

Vydali jsme svoji učebnici matematiky, která je jakousi reakcí na stav výuky matematiky a českého školství. Založili jsme „sročko“ a v září bychom chtěli studentům nabídnout alternativu k současné a jediné učebnici pro gymnázia, která je desítky let stará a studenti jí nerozumí.

Zpověď finalistů Rozjezdů: PROFITKO|CZ

„Rozhodli jsme se využít mezery na našem trhu a odstartovat výrobu konstrukcí pro silové sporty pro domácí, venkovní a komerční prostory."

Zpověď finalisty Rozjezdů: EVIPA

Přijdete do čekárny u lékaře, nikde nikdo, ale úzkostlivě dodržujete pokyn „neklepat“ visící na dveřích a pak zbytečně čekáte, i když v ordinaci žádný pacient není. Jindy se vám zase stane, že někdo i přes zaplněnou čekárnu přijde okamžitě suverénně ke dveřím, zaklepe a následují bouřlivé dohady o pořadí. Předbíhání, zmatkům a nejistotě v čekárnách by měl učinit přítrž systém Evipa, který vyvinula čtveřice studentů z brněnského VUT.

Zpověď finalisty Rozjezdů: EWYN Snack bar

„Kamkoliv jsem cestoval, ať už na nákupy, na dovolenou, mohl jsem narazit z velké části pouze na občerstvení, které mi nabízí málo nutričně vyváženou a zdravou stravu. Začal jsem přemýšlet, jak to změnit."

Zpověď finalisty Rozjezdů: Ironing Ladies

„Nechtěli jsme anonymní službu. Při hledání budoucích Ironing Ladies jsme si uvědomili, jaký je přetlak paní, které chtějí pracovat, ale z nejrůznějších důvodů práci nemohou sehnat. To byl moment, kdy jsme se rozhodli náš projekt vzít vážně a těmto ženám pomoct."

Zpověď finalisty Rozjezdů: Neephase

Dvacetiletý Jakub Sejkora z Jablonce nad Nisou má velké plány: chce založit celý label, značku, Neephase, už na střední škole vyráběl trička, produkoval hudební i jiné akce, teď se ale chce soustředit na rozjezd první části jeho podnikání, a to leteckých natáčení.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.