klub můj ipodnikatel

Bez aktuálních informací se při daňovém přiznání neobejdete

Daňové publikace
Termín pro podánídaňového přiznání k dani z příjmů fyzických osob za rok 2012 se kvapem blíží. Letos opět došlo k řadě změn, které je nutné brát při podání daňového přiznání v potaz. Velice užitečnými pomocníky pro správné zpracování daňového přiznání jsou aktuální publikace. Představme si ty nejužitečnější.
 

Bezpečnost zaměstnanců nepodceňujte

Téma, o kterém budou následující řádky, je bezpečnost a ochrana zdraví při práci. Někteří při vyslovení "bezpečnost práce" obracejí oči v sloup s pocitem, že oni sami vědí nejlépe, jak se ochránit. Opak však bývá většinou pravdou. Každá pracovní činnost je poznamenaná vyšší či nižší mírou rizika.

Jak vést daňovou evidenci nebo účetnictví?

Jak vést daňovou evidenci nebo účetnictví
Každý začínající podnikatel se musí rozhodnout, jak se nejlépe vyrovnat s povinností vést daňovou evidenci nebo účetnictví (dříve podvojné účetnictví).
 

Mráz přichází z Hradu! – v nové audioknize podle Michala Viewegha

Mráz přichází z Hradu se slevou 10 %
Těsně před inaugurací nového prezidenta se na trh dostala audiokniha, kde je jednou z hlavních postav prezident doslouživší, Václav Klaus. Zatím poslední román Michala Viewegha je volným pokračováním Mafie v Praze, která jako audiokniha vyšla v září 2012. Mráz přichází z Hradu i v audio podobě zůstává strhujícím thrillerem a zároveň satirou dnešních mocenských špiček. Audioknihu vydává Audiotéka.cz a čte herec Jiří Dvořák. Členové klubu Můj iPodnikatel ji mohou získat se 10% slevou.
 

Otázka z iPoradny: Odpočet výdajů za nákup kovů

Dobrý den, měl bych dotaz, zda je možné odečíst z daní výdaje za nákup kovů v případě, že nemám ŽL na nákup a další prodej, ale funguji jako OSVČ na IČO od Krajského úřadu (dříve od ČSÚ) na "zvláštní činnost".

Otázka z iPoradny: Pneuservis

Dobrý den. Chtěl bych se optat na zřízení mobilního pneuservisu. Co vše je z právního hlediska potřeba (rekvalifikace, odbornosti)? Mám společníka, ale ani jeden nemáme zkušenost s podnikáním a do začátku bychom to chtěli provozovat při běžném zaměstnání. V našem městě jsou sice 4 pneuservisy (15 000 obyvatel), ale žádný z nich nenabízí možnost výměny pneu přímo u zákazníka. Myslím si, že na toto dnes spousta lidí i firem slyší. Hlavně by se pro nás jednalo o rapidní omezení nákladů na provozovnu. Myslíte si že je to dobrý záměr? Děkuji za radu.

Otázka z iPoradny: Podnikání a invalidita 3. stupně

Dobrý den, manžel už několik let pracuje jako OSVČ pro soukromníky jako lesní dělník. Loni získal díky duševní nemoci částečný invalidní důchod,letos po další hospitalizaci už dostal 3. stupeň, a mimo jiné se tam píše, že není schopen výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek. Co to pro něj teď znamená? Musí zrušit živnost? Nebo může dál pracovat? U něj by to bylo tak 2 dny v týdnu, spíše jde o to, aby měl pocit, že může něco dělat. Popřípadě, jaké má jiné možnosti?

Otázka z iPoradny: Příležitostný příjem a DPH

Dobrý den, chci se zeptat, pokud by se jednalo o příležitostný prodej či poskytnutí nějaké služby společnosti, která by po mě vyžadovala daňový doklad, jakým způsobem v této záležitosti postupovat? Samozřejmě částka za rok by nepřekročila 20 000,- Kč. Jedná se mi o to, jakým způsobem vystavit daňový doklad? Zda-li s DPH nebo bez DPH apod.

Pět otázek na tělo našim poradcům: Nezávislý odborník na účetní programy Jan Bláha

Stojíte před rozhodnutím nechat svého prozatím spíše amatérského účetnictví pomocí Excelu a pořídit si profesionálního pomocníka v podobě účetního programu? Že je to krok správným směrem, si můžete přestat myslet hned, jak se porozhlédnete po nabídce účetních programů. Ta je totiž tak nepřeberná, že v ní se bez rady zvenčí jen těžko zorientujete. A právě na to máte v iPoradně nezávislého odborníka na účetní programy, Jana Bláhu.
 

Pět otázek na tělo našim poradcům: Odbornice na založení živnosti Zuzana Cahlová

Založení a provozování živnosti má své zákonitosti. Pokud chcete založit živnost nebo zřizujete provozovnu či vás zajímají podrobnosti o povinnostech živnostenského podnikatele, můžete je nasměrovat do iPoradny klubu Můj iPodnikatel, kde se o ně postará odbornice na založení živnosti Zuzana Cahlová.
 

Pět otázek na tělo našim poradcům: Poradce pro oblast marketingu a public relations Vladimír Kuchař

Chcete-li zlepšit své podnikání, mít více zákazníků, a aby se vám dařilo lépe, obraťte se na marketingového poradce Vladimíra Kuchaře v iPoradně klubu Můj iPodnikatel.
 

Pět otázek na tělo našim poradcům: Poradce pro začínající podnikatele Stanislav Pernický

Začít podnikat je zásadní rozhodnutí v životě podnikatele. To, jak nastartujete své podnikání, může a pravděpodobně i bude rozhodovat o jeho pozdější úspěšnosti. Vezměte si k tomuto klíčovému kroku na pomoc našeho odborného poradce pro začínající podnikatele Stanislava Pernického. Setkáte se v iPoradně klubu Můj iPodnikatel.
 

Pět otázek na tělo našim poradcům: Poradkyně v oblasti daní Eva Kolářová

Daně a s nimi související povinnosti (především pak každoroční daňové přiznání) jsou strašákem většiny podnikatelů. Přizvali jsme do iPoradny klubu můj iPodnikatel zkušenou poradkyní v oblasti daní Evu Kolářovou, která vám ukáže, že nic není tak složité, jak se na první pohled může zdát.
 

Pět otázek na tělo našim poradcům: Právník Petr Hradil

Zorientovat se v zákonech České republiky není pro laiky vůbec snadné. Pokud tedy narazíte na nějaký právní problém týkající se vašeho podnikání, je lepší svěřit se do rukou skutečných odborníků. My pro vás jednoho takového odborníka v iPoradně máme. Přijďte se poradit s právníkem JUDr. Petrem Hradilem o tom, co vás trápí, třeba o převodech nemovitostí a vymáhání pohledávek.
 

Pět otázek na tělo našim poradcům: Účetní poradkyně Milana Otrusinová

Podnikáte a účetnictví není zrovna váš koníček? Nic nového pod sluncem. Patříte k většině. Pokud se ale přijdete zeptat, jak zvládnout vaše účetnictví ostřílené účetní poradkyně Milany Otrusinové do iPoradny, pak budete patřit k těm, co účetnictví zvládají levou zadní.
 

Představení ekonomického systému POHODA

Představení ekonomického systému POHODA v Praze
Společnost BlahaSoft, partner klubu Můj iPodnikatel, pořádá 22. ledna v Praze setkání, při kterém všem zájemcům z řad podnikatelů i veřejnosti bezplatně představí ekonomický systém POHODA. Nechejte se pozvat.
 

Profesionální web do pár minut a za pár korun měsíčně? Zní to jako absurdita? Omyl, je tomu skutečně tak!

Rozběhni-Web.cz
Nový projekt s názvem Rozběhni-Web.cz je zaměřen přesně na splnění těchto kritérií. A nejen těchto!
 

Vychází audiokniha Cesta Steva Jobse – iLeadership pro novou generaci

Audiokniha Cesta Steva Jobse
Vychází audiokniha, ve které naleznete konkrétní příklady ze zákulisí světového IT gigantu Apple.
 

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.