daňové přiznání

SOS! Daňové přiznání

Blíží se termín pro podání daňového přiznání a to znamená pro spoustu lidí obavy, zmatek a čas strávený ve frontě na úřadě. Dnešní doba ale přináší spoustu aplikací a interaktivních formulářů, které vám s vyplňováním daňového přiznání pomůžou.

Start-up a daně

V začátku podnikání oceňuji spíše skutečnou práci než dlouhé přemýšlení. Netrápit se daněmi, dokud jste nic moc nevydělali. Pustit se do toho, co přinese výnosy. Věnovat větší energii práci samotné než důslednému studiu byrokracie. Nakonec jako začínajícímu podnikateli vám i státní sféra leccos odpustí. Chtěl bych vám ale představit alespoň základní daňový rámec, abyste se byli schopni racionálně a rychle rozhodovat. Daně mají svojí logiku. Jen ji najít.

Výpočet základu daně z podnikání FO výdajovým paušálem (procentem z příjmu)

Aktuální výdajové paušály pro OSVČ jsou na stejných hodnotách jako loňské. Postup výpočtu základu daně z příjmů FO za rok 2013 pomocí výdajových paušálů se také nemění. Podívejte se, jak můžete uplatnit výdaje pomocí paušálu v roce 2014.

 

Výpočet základu daně z příjmů FO za použití daňové evidence

Základ daně z příjmů FO se u daňové evidence stanovuje rozdílem mezi příjmy a skutečně vynaloženými, daňově uznatelnými výdaji. Čtěte, co vše musí obsahovat daňová evidence v roce 2014.

 

Životní pojištění a daně za rok 2015

Jak se v letošním daňovém přiznání vypořádat s životním pojištěním a jaké legislativní novinky platí od roku 2016? Přinášíme vám užitečné rady, ze kterých se dále dozvíte, kdo si sníží daň z příjmu, jak prokázat daňový odpočet či co znamená z hlediska daní předčasné zrušení smlouvy.

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.