tok hotovosti

Cash flow určuje úspěšnost podnikání

Při podnikání je cash flow důležitou veličinou, protože vypovídá o schopnosti podniku generovat zisk (pokrývat výdaje pomocí příjmů podniku). Víte ale, jaký je postup pro sestavení toku hotovosti? A jak jej účinně řídit? To vše se dozvíte, budete-li pokračovat ve čtení.

Finanční plán pro podnik s historií

Finanční plán je klíčovým předpokladem pro systematické finanční řízení podniku. Patří k nejdůležitějším částem podnikatelského plánu. Nenechte se mýlit, že podnikatelský plán budete potřebovat jen rozjezd podnikání. Podnikatelský plán byste v ideálním případě měli vypracovávat v pravidelných intervalech i během dalších let vašeho podnikání. Stejně tak je tomu u finančního plánu. Na následujících řádcích se o finančním plánu dozvíte více.

 

Jak se vyrovnat s nedostatkem finančních prostředků na provoz podniku

Pokud jste se dostali do situace, že nemáte dostatek peněžních prostředků na provoz podnikání (např. na zaplacení dodávek od dodavatelů), nemusíte vždy hned pomýšlet na cizí zdroje, odkud byste získali provozní kapitál, mnohdy stačí pouze optimalizovat stávající způsob použití peněž v podniku.

 

Když potřebujete peníze na provoz podniku rychle a na ruku

Nedaří se vám zajišťovat tok peněz, abyste bez problému financovali provoz vašeho podniku? Pokud už jste vyzkoušeli všechny možné strategie, jak řídit oběh provozního kapitálu a posílit vaše cash flow svými vlastními silami, nezbývá, než se porozhlédnout po externích zdrojích. Uvažujete-li o nebankovních úvěrech nebo factoringu, jako způsobech, jak dostat do vašeho podniku rychlé peníze, možná se vám bude hodit jejich srovnání. Najděte si ten nejvýhodnější způsob financování pro vaši firmu!

Řízení provozního kapitálu – oběh peněz v podniku

Možná si řeknete, že s hotovostí nakládáte ve vašem podniku jak nejlépe to jen jde. Ale nemusí to být tak úplně pravda, mnoho podnikatelů má skryté rezervy – například v tom, že jim peníze leží na skladě v podobě zásob zboží nebo výrobního materiálu. Ukážeme vám, jaký je oběh hotovosti v podniku a jak zaručit co největší návratnost provozního kapitálu.

 

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.