bootstrapping

Bootstrapping aneb řízení ekonomické stránky podnikání

Předpokládejme, že z nějakého důvodu nemůžete získat peníze na své podnikání – nejste miláček bank ani nepodnikáte s osvědčenou technologií na osvědčeném trhu. Nebo prostě jen váš podnik není vhodný pro rizikový kapitál, tj. nepodnikáte v oblasti s možností rychlého růstu a nemáte hodnotu desítek milionů. Znamená to, že byste to měli vzdát? Vůbec ne. Můžete zkusit zahájit vaše podnikání s omezenými nebo žádnými finančními prostředky, tedy pomocí zásad bootstrappingu.

Chybí vám peníze na zahájení podnikání? Staňte se Bootstrapperem!

Už jste slyšeli o bootstrappingu? Pokud ne, pak vězte, že je to způsob podnikání či spíše podnikatelského myšlení, který vaše sny o zahájení podnikání s omezeným množstvím peněz může přivést do reality. Jak na to, se dozvíte v následujícím článku.

Jak založit podnik bez peněz – bootstrapping je životní styl

Založit podnik bez finančních prostředků nebo pouze s omezenými finančními zdroji je obtížné, ale praxe ukazuje, že to není nemožné. Aby tato strategie, které se říká bootstrapping, byla úspěšná, je potřeba pochopit několik základních odlišností od běžného podnikání. Z těchto odlišností si musí začínající podnikatel udělat nový životní styl, i když to není někdy příjemné. Jen pak má šanci na úspěch.

Zásady podnikání formou bootstrappingu

Zpravidla největší překážkou pro všechny kdo chtějí začít podnikat, je nedostatek financí. Většina z nich nedokáže nebo nemůže z různých důvodů využít finance z cizích zdrojů. Využívají proto peníze od přátel, z rodiny nebo ze svých úspor, což ale znamená, že mají k dispozici jen část z potřebných peněz. Protože při zahájení podnikání je cash-flow velmi napnuté, musí se začínající podnikatel chovat velmi prakticky a z každé vynaložené koruny získat maximum.

 

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.