podnikání v eu

Jednotná kontaktní místa (JKM) usnadní začátek podnikání v rámci jednotného evropského trhu

Podnikáte ve službách a nedostává se vám informací, které potřebujete? Pro tyto případy byla zřízena Jednotná kontaktní místa (JMK), jejichž úlohou je především usnadnit začátek podnikání jak na území ČR, tak v rámci celého evropského trhu.

Podnikání v EU

Pokud se český podnikatel rozhodne usídlit v některé ze zemí EU, tak by si měl zjistit, zda bude ke svému podnikání potřebovat uznání kvalifikace. V případě nejasností má možnost využít pomoci kontaktních míst pro uznávání kvalifikací.

 

Poskytování služeb v členských státech EU

Chcete rozšířit své podnikání i do zahraničí, ale vyhnout se formalitám spojeným s usazováním vaší firmy v jiné zemi? Chcete si otestovat, zda vámi poskytované služby dokáží obstát v konkurenci zahraničních podnikatelů? Řešením pro vás může být tzv. přeshraniční poskytování služeb.

 

Vysílání zaměstnanců na práci do Německa a Rakouska

Pokud se chystáte vyslat vašeho zaměstnance za prací do Rakouska či Německa, tak mu již nebudete muset vyřizovat pracovní povolení. Před odjezdem zaměstnance do těchto lákavých podnikatelských destinací je ovšem zapotřebí vyřídit jisté formality.

 

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.