internet

8 chyb, které nacházím u provozovatelů e-shopů

Jsem Petra Mikulášková. Téměř denně potkávám lidi, co si chtějí spustit e-shop. Představy mají ve většině případů zkreslené. Naposledy to byla paní u přepážky v bance České spořitelny, s níž jsem se dala do řeči.  V článku vám představím 8 chyb při provozu e-shopu, kterých se jejich majitelé v různém rozsahu dopouští.

Datové schránky – budoucnost elektronické komunikace s úřady?

Od 1. července 2009 rozšířil možnosti eGovernmentu v České republice nový nástroj – datové schránky. Ty řeší jedno z důležitých úskalí zaručeného elektronického podpisu – možnost prokázat, že jím podepsaný dokument skutečně byl odeslán na adresu příjemce.

Desatero bezpečného nákupu na internetu

Deset zásad bezpečného nakupování přes internet vás uchrání před podvodníky.

Desatero zásad pro ochranu osobních údajů

Každý má právo na ochranu svých osobních údajů. Úřad na ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) vydal informační brožuru, ve které shrnuje základní zásady ochrany osobních údajů. My jsme z ní pro vás vybrali deset nejpodstatnějších.

Fotky nelegálně stažené z internetu vás mohou stát desetitisíce

Vše na internetu má svého majitele. Fotka, obrázek, text. A pokud si je bez svolení „půjčujete“ z cizích stránek, dopouštíte se nezákonného jednání, které vás může přijít pěkně draho. Zásah do autorských práv je totiž trestným činem.

 

Internetové platební systémy umožňují bezpečnou platbu přes internet

Internetové platební systémy umožňují provádět platební transakce přes internet. Pomocí těchto virtuálních plateb můžete nejen platit, ale také platby přijímat. Je to levný, rychlý a spolehlivý způsob pro vnitrostátní i mezinárodní platební styk. Tento způsob platby můžete využít i pro svůj internetový obchod.
 

Jak nejlépe prověřit obchodního partnera

Děláte vše proto, abyste v podnikání uspěli? Vážíte každý svůj krok? I v případě, že jste odpověděli „ano“, můžete se velmi snadno dostat do problémů, a to tak, že navážete obchodní vztah s nespolehlivým partnerem. Jediným způsobem, jak se vyhnout riziku, je důkladné prověřování všech obchodních partnerů.

Jak platit kartou přes internet

Nákupy přes internet jsou u nás stále častější a s tím souvisí i rozvoj plateb kartami přes internet. Ve srovnání se zahraničím stále silně pokulháváme, ale čím více se bude rozvíjet prodej přes internet, tím častěji se s touto možností placení za zboží či služby budeme setkávat.

Jak se bránit nevyžádaným e-mailům (spamu)

Výhody, které rozvoj internetu a mobilních technologií doprovází, jsou pro vaše podnikání bezesporu velké. Přinášejí však i stinné stránky a jednou z nich je právě spam. Jak byste se měli nevyžádaným obchodním sdělením bránit a jak postupovat v případě, že vám nevyžádaná pošta dojde, si přečtete v následujícím článku.

Jak zavést ve firmě práci na dálku

Není to o telepatii. Práce na dálku funguje díky internetu a firmě dokáže ušetřit nemálo nákladů, nemluvíme-li o tom, že její zaměstnanci bývají spokojenější a výkonnější. A i když to na první pohled může znít neuvěřitelně, alespoň částečně lze práci na dálku zavést do většiny společností. Pokud ovšem známe odpověď na tři základní otázky: co, proč a jak.

 

Online komunikační nástroje, které vám ušetří čas i náklady

Potřeba rychlé a účinné komunikace se neustále zvyšuje. Naštěstí existuje řada dnes již zcela běžných online nástrojů, které tento problém řeší. Navíc dokáží přinést značné úspory finančních prostředků. Jedním z takových řešení je například Google Apps od společnosti Google.

Platit při nakupování na internetu se dá i jinak než jen dobírkou

Jaké platební kanály mají dnes k dispozici čeští obchodníci na internetu? Které z nich jsou nejefektivnější? Článků na toto téma vyšlo v posledních několika letech nespočet a všechny měly společného jmenovatele – dobírku, jakožto nejrozšířenější způsob platby. Jaká je situace dnes, na to vám odpoví následující řádky.

 

Podnikatel v labyrintu informačních technologií

V dnešní době už se málokdo obejde při svém podnikání bez podpory moderních informačních technologií – a to i když se věnuje podnikání v oboru, kde se pracuje hlavně rukama. Ony moderní informační technologie mohou mít podobu různou – od sofistikovaných počítačových sítí, serverových řešení a hromady specializovaných (a drahých) programů až po jediný, ani ne bůhvíjak nový, počítač s připojením k internetu, který je využíván hlavně jako prostředek k psaní e-mailů.

Podnikatelé, zabezpečujete citlivá data na internetu?

Zabezpečení dat na internetu
Řešit zabezpečení přenosu citlivých dat zákazníků, návštěvníků www stránek nebo firemních informací po internetu by mělo být pro každého webmastera či majitele www stránek samozřejmostí. Lze toho docílit použitím SSL certifikátů, které jsou pro toto zabezpečení určeny.

Přístup k datům odkudkoliv? Poradíme vám s výběrem datového úložiště

Svá data už nemusíte ukládat a zálohovat je na lokálních discích uvnitř počítače, cédéčkách nebo flash discích. Je to překonané. Dnes si můžete své fotky a dokumenty nosit v „cloudu“ a mít je vždy a všude tam, kde je připojení k Internetu, po ruce. Láká vás to? Pak si přečtěte, podle čeho datové úložiště vybírat.

Report: Vsetínský BarCamp ve Zlíně 2015

Letos jsme měli šanci se účastnit šestého ročníku BarCampu ve Zlíně. BarCamp je každoroční setkání programátorů, grafiků, kodérů, designerů, podnikatelů, aktivistů, markeťáků, novinářů a geeků všeho druhu, a u toho jsme nesměli chybět.

S úřady elektronicky

Přestože žijeme v době elektronické komunikace, ve styku s úřady musíme stále vyplňovat hory papírů. Poslat obyčejný e-mail nestačí – ten nemá sílu úředního dokumentu. Papír tak zatím stále v komunikaci s úřady vládne. Dnes už ale existují možnosti, jak komunikovat s institucemi veřejné správy i elektronicky, kdy elektronický dokument má stejnou váhu, jako ten papírový. Řešením pro komunikaci s veřejnou správou je tzv. zaručený elektronický podpis.

Smlouvy uzavírané on-line

Smlouvy uzavírané on-line přes internet jsou v dnešní době již celkem běžné. Uzavíraní těchto smluv není až na výjimky speciálně právně upraveno, a proto se na ně aplikují obecné principy smluvního práva.

 

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.