rady pro podnikatele

Objevte IT techniku kategorie renew. Ušetří vám náklady a poslouží stejně dobře, jako zbrusu nová.

Hodnota nového značkového notebooku výrazně klesne ihned po jeho zakoupení, obdobně jako v případě automobilu. Často proto uživatelé sáhnou po bazarové nebo repasované technice. Na trhu je ovšem k dispozici i mnohem kvalitnější alternativa v podobě takzvané renew IT techniky. Prozradíme vám, co všechno může nabídnout, jak se liší od repasované techniky nebo kolik stojí.?

Odposlechy ve vaší firmě? Více možné, než si myslíte.

V dnešní době jsme díky pokrokům techniky zranitelnější než kdy dřív. A to se týká i důmyslnosti odposlechových systémů. Není třeba být tajným agentem, aby se dalo spoustě únikům citlivých informací kvůli odposlechům ve vaší firmě předejít.

Online komunikační nástroje, které vám ušetří čas i náklady

Potřeba rychlé a účinné komunikace se neustále zvyšuje. Naštěstí existuje řada dnes již zcela běžných online nástrojů, které tento problém řeší. Navíc dokáží přinést značné úspory finančních prostředků. Jedním z takových řešení je například Google Apps od společnosti Google.

Online rezervační systém jako pomocník pro podnikání

Online prodej nemusí být jen doménou e-shopů. Prodávat přes internet mohou i poskytovatelé služeb. Lidé jsou stále pohodlnější a čím dál více využívají výhod internetu. Kromě toho, že na webu vyhledávají informace o službách a firmách, běžně nakupují, tak chtějí na internetu objednávat i běžné služby, které teď vyřizují osobně nebo přes telefon. Toto právě umožňují online rezervační systémy.

Opatrnosti není nikdo dost – zvlášť uvnitř podniku

Pod svícnem bývá největší tma. Také vlastní zaměstnanci mohou znamenat pro firmu hrozbu. Zvláště ve velkých firmách se škůdci schovají snáz. Riziko nebezpečí zevnitř je totiž překvapivě velké. Přečtěte si o tom, co vaší firmě hrozí.

Penzijní připojištění aneb Co dělat, aby vás ve dne v noci nestrašilo, jak si finančně zajistíte stáří

Doby, kdy si lidé spořili „na horší časy“ pod polštář, jsou dávno pryč. Penzijní připojištění bylo a je osvědčeným nástrojem, jak si spořit na důchod. Od prosince letošního roku v něm ale z důvodů důchodové reformy nastanou změny, které jeho výhodnost snižují. I tak ale bude nejspíše i v budoucnu hrát jednu z hlavních rolí při finančním zajištění stáří.

Platit při nakupování na internetu se dá i jinak než jen dobírkou

Jaké platební kanály mají dnes k dispozici čeští obchodníci na internetu? Které z nich jsou nejefektivnější? Článků na toto téma vyšlo v posledních několika letech nespočet a všechny měly společného jmenovatele – dobírku, jakožto nejrozšířenější způsob platby. Jaká je situace dnes, na to vám odpoví následující řádky.

 

Podnikatel v labyrintu informačních technologií

V dnešní době už se málokdo obejde při svém podnikání bez podpory moderních informačních technologií – a to i když se věnuje podnikání v oboru, kde se pracuje hlavně rukama. Ony moderní informační technologie mohou mít podobu různou – od sofistikovaných počítačových sítí, serverových řešení a hromady specializovaných (a drahých) programů až po jediný, ani ne bůhvíjak nový, počítač s připojením k internetu, který je využíván hlavně jako prostředek k psaní e-mailů.

Podnikatelé, zabezpečujete citlivá data na internetu?

Zabezpečení dat na internetu
Řešit zabezpečení přenosu citlivých dat zákazníků, návštěvníků www stránek nebo firemních informací po internetu by mělo být pro každého webmastera či majitele www stránek samozřejmostí. Lze toho docílit použitím SSL certifikátů, které jsou pro toto zabezpečení určeny.

Pojistit nebo nepojistit?

Podnikání je značně riziková činnost, kde platí rčení, že risk může být zisk. Anebo taky ztráta. Úspěšné podnikání může být zdrojem velkých zisků – stačí ale malá chyba nebo nepřízeň osudu a všechno může být pryč. Všechna rizika samozřejmě eliminovat nelze, proti některým se však podnikatel může chránit s pomocí pojistných produktů. Riziku jako takovému sice pojištění nezabrání, zmírní však jeho finanční dopady.

Poptáváte obchodní překlady? Obraťte se na profesionály!

Pokud chcete v oblasti obchodu expandovat, budete se neustále setkávat s cizojazyčnými mluvčími. I sama internetová prezentace však musí být ve více jazycích, jinak nemáte sebemenší šanci uspět.

Praktické rady pro firmy, jak naložit s kovovým odpadem

Každá firma má povinnost nakládat s odpady podle aktuálního znění zákona o odpadech. Nejinak je tomu u kovového šrotu. Ať už se jedná o vyřazené kovové stroje, staré kabely či vysloužilé radiátory, měla by se firma kovového odpadu zbavit zákonnou a ekologickou cestou. Prozradíme vám, jak při tom postupovat.

Přehled pojištění podnikatelských rizik

Pojištění podnikatelských rizik umožňuje vhodnou kombinací jednotlivých druhů pojištění zajistit komplexní pojistnou ochranu jakýchkoli podnikatelských aktivit. Záleží na vás, které pojištění si vyberete.

Přístup k datům odkudkoliv? Poradíme vám s výběrem datového úložiště

Svá data už nemusíte ukládat a zálohovat je na lokálních discích uvnitř počítače, cédéčkách nebo flash discích. Je to překonané. Dnes si můžete své fotky a dokumenty nosit v „cloudu“ a mít je vždy a všude tam, kde je připojení k Internetu, po ruce. Láká vás to? Pak si přečtěte, podle čeho datové úložiště vybírat.

Proč a kdy je vhodný čas na aktualizaci pojistné smlouvy

Každý druhý Čech podceňuje aktualizaci svých pojistných smluv. Ruku na srdce, jak jste na tom vy? Pokud máte resty, aniž byste si to uvědomili, vstupujete tak do rizika, že vám v případě škodní události pojistné plnění nezajistí odpovídající kompenzaci vašich skutečných škod. Nastal už u vás vhodný čas na aktualizaci pojistné smlouvy?

Proč je dobré pořídit filtr na vodu do firmy?

Možná, že i vy máte firmu a přemýšlíte, co udělat pro blaho nejen svých zaměstnanců. Ale nakonec i sami pro sebe, vždyť je to přece jen vaše vizitka – majitele společnosti - jak se v ní zaměstnanci cítí. Obecně okolní povědomí hraje vždy velmi důležitou roli.

Prodáváte vysloužilé elektropřístroje? Hrozí vám za to pokuta až 50 milionů

Řada českých firem při nakládání s vysloužilými elektrozařízeními porušuje zákon o odpadech. Za protiprávní nakládání s odpady jim přitom hrozí sankce až do výše 50 milionů korun. Elektroodpad mají podle zákona předat ke zpětnému odběru nebo přímo jeho oprávněnému zpracovateli. Namísto toho staré elektropřístroje často nelegálně prodávají. Důvodem přitom není jen zištnost, ale často i neznalost. Víte, jak správně naložit s elektroodpadem?

Protikorupční manuál pro podnikatele

Korupce – slovo, které se v naší slovní zásobě již natrvalo zasídlilo. O tom, že korupce bují ve státní správě, jak je nám opakovaně předkládáno v médiích, nemá nikdo pochyb. Korupce však už dávno pronikla i do sféry podnikatelské a ti, co dbají na etické principy často stojí mimo dění velkého businessu. Společnou snahou všech podnikatelů by tak mělo být vymítit korupci, přestat se vzájemně uplácet a znovu nalézt morální imperativy, jinak se propast mezi „dobrými“ a „zlými“ bude neustále zvětšovat. Jako vodítko, jak zamést s korupčním jednáním, může posloužit protikorupční manuál podnikatele, který vám v tomto článku předkládáme.

RENAULT MASTER 2.3 dCi L3H2P3: Pohledný pracant

RENAULT MASTER 2.3 dCi L3H2P3: Pohledný pracant
Současná generace tradiční modelové řady Master působí velmi přitažlivě a kromě praktičnosti poskytuje svému uživateli na dodávku až nečekaný komfort.
 

RENAULT TRAFIC 2.0 dCi Furgon: Praktičnost i pohoda na palubě

RENAULT TRAFIC 2.0 dCi Furgon
Současné dodávky musí nabídnout kromě praktických vlastností také dostatek pohodlí pro jejich posádku a bezpečnost. Renault užitkové vozy jsou již 14 let jedničkou v prodejích na evropském trhu, Trafic patří mezi ně a nabízí mnohé další pozitivní vlastnosti.
 

Odběr novinek

Přihlaste svůj e-mail k odběru novinek z oblasti podnikání. Neposíláme žádný spam a můžete se kdykoliv odhlásit.

Kontaktujte nás

Napište nám e-mail.

E-mail: info@ipodnikatel.cz

Nebo se s námi spojte přes sociální sítě.

Google+    Twitter     Facebook

Sledujte nás

Jsme vám všude nablízku.